X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"To, co najpiękniejsze... - Jesień". Za nami kolejny wspaniały koncert

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 21:20
Przed publicznością zgromadzoną w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpili Urszula Dudziak i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Organizatorem koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze... - Jesień" było Polskie Radio. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych.
Audio
  • Publiczność owacyjnie przyjęła koncert Urszuli Dudziak (IAR)
  • Urszula Dudziak: koncerty z serii "To, co najpiękniejsze..." to fantastyczne wydarzenie (IAR)
  • Krzysztof Czabański: Urszula Dudziak pokazuje, że dobre nastawienie buduje dobry klimat wokół nas (IAR)
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie na koncercie To, co najpiękniejsze... - Jesień
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie na koncercie "To, co najpiękniejsze... - Jesień"Foto: Dominika Dąbrowa/ Polskie Radio

Koncert transmitowaliśmy na żywo na antenie radiowej Jedynki, oraz w portalach PolskieRadio24.pl i Polskieradio.pl:


Koncert będzie retransmitowany na antenach Polskiego Radia: pierwsza część - w czwartek, 26 września o godz. 18.00 w audycji "Teraz Jazz" w radiowej Dwójce i 28 września po godz. 20.00 w audycji "Lista osobista" w Trójce. Retransmisja drugiej części koncertu - w niedzielę 29 września o godz. 13.00 w audycji "Muzyka w kadrze" w radiowej Dwójce.

Występ legendarnej wokalistki jazzowej

Koncert otworzyła Urszula Dudziak. Zaprezentowała i najnowsze kompozycje, i swoje znane przeboje - na finał wybrzmiała legendarna "Papaya". - To jest coś, co zawsze zamyka mój koncert. Ktoś mnie zapytał, ile razy ją zaśpiewałam - ja naprawdę nie pamiętam. I nigdy mi się nie znudzi, w tym utworze zakodowane jest coś niezwykłego - mówiła Polskiemu Radiu Urszula Dudziak.

Urszula Dudziak: Polskie Radio mnie wyniosło i rozsławiło
00:30 koncert dudziak - radio mnie wynioslo.mp3 Urszula Dudziak: Polskie Radio mnie wyniosło (IAR)

 W trakcie koncertu do Urszuli Dudziak dołączyła córka, Mika Urbaniak. Wokalistki porywająco wykonały piosenkę "Pójdę wszędzie z Tobą", napisaną przez Dudziak, ale spopularyzowaną współcześnie właśnie przez Mikę Urbaniak.

dudziak 1200.jpg
Urszula Dudziak: muzyka jazzowa jest muzyką wolności

Owacja na stojąco

Urszula Dudziak przyznała w rozmowie z Polskim Radiem, że dużo zawdzięcza tej instytucji. - Radio mnie wyniosło - mówiła. Oceniła, że koncerty z serii "To, co najpiękniejsze..." to fantastyczne wydarzenia. - Uważam, że muzyka nie ma granic i to cudne, że można przyjść na koncert i posłuchać takiej muzyki, jak ja śpiewam, a potem posłuchać fantastycznej muzyki filmowej - dodała wokalistka.


WIDEO: Urszula Dudziak, Krzysztof Czabański i Michał Klauza o koncercie "To, co najpiękniejsze... - Jesień"

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, w rozmowie z Polskim Radiem, zwrócił uwagę, że publiczność nagrodziła popis Dudziak owacją na stojąco. - To najlepiej pokazuje, jak publiczność odebrała ten występ. Publiczność radiowa też na pewno była zadowolona - mówił Krzysztof Czabański. - Urszula Dudziak udowadnia, że dobre nastawienie buduje dobry klimat wokół nas - podkreślił szef RMN.

Krzysztof Czabański: koncerty "To, co najlepsze..." to esencja misji Polskiego Radia
00:26 koncert - czaban - podobalo sie.mp3 Krzysztof Czabański: myślę, że publiczności radiowej koncert Urszuli Dudziak na pewno się podobał (IAR)

Krzysztof Czabański dodał, że seria koncertów to pomysł Polskiego Radia, które Rada Mediów Narodowych z przyjemnością objęła patronatem. - To jest esencja misji - mówił Krzysztof Czabański.

Nie tylko jazz

W drugiej części, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie dała wspaniały koncert muzyki filmowej. Zabrzmiały tematy z filmu "Złap mnie, jeśli potrafisz" i z "Gwiezdnych wojen" skomponowane przez Johna Williamsa. Marcin Kusy z radiowej Jedynki podkreślał ze sceny, że to właśnie od Johna Williamsa zaczęła się moda na muzykę pisaną, specjalnie na potrzeby obrazu kinowego. - Cała muzyka filmowa zaczęła żyć swoim życiem - mówił Marcin Kusy.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "To, co najpiękniejsze…". Niezwykły koncert muzyki symfonicznej

Jacek Hawryluk z radiowej Dwójki mówił ze sceny o tym, że muzyka Johna Williamsa z "Gwiezdnych wojen" jest niezwykle charakterystyczna. - Nawet jeżeli nie orientujemy się do końca w "Gwiezdnych wojnach" - kto, z kim, w której części i dlaczego - to wszystkich nas łączy muzyka. Tematy z "Gwiezdnych wojen" rozpoznajemy natychmiast - podkreślił Jacek Hawryluk.

Muzyka w najlepszym wykonaniu

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański mówił w Polskim Radiu 24, że celem koncertów z serii "To, co najpiękniejsze..." jest pokazanie muzyki "trochę lżejszej, ale w bardzo dobrym i poważnym wykonaniu oraz trochę poważniejszej, ale w lżejszym wykonaniu".

Krzysztof Czabański 1200.jpg
Krzysztof Czabański: cykl "To, co najpiękniejsze…" zbliża ludzi do muzyki

- Uważamy, że popularyzacja muzyki poważniejszej, a jednocześnie pokazanie, że również muzyka popularna może być ambitna, to bardzo ciekawy eksperyment, zbliżający ludzi do muzyki, niezależnie od stopnia ich zaawansowania, jeśli chodzi o znawstwo tejże muzyki - mówił Krzysztof Czabański.

Kolejny koncert w serii

Dzisiejszy koncert "To, co najpiękniejsze... - Jesień" był ósmym koncertem z serii. Została ona zapoczątkowana przez Polskie Radio jesienią 2017 roku.

Sponsorem koncertu był PKN Orlen.PolskieRadio24.pl, IAR, mat. prasowe/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze... – Jesień". Yasmin Levy na radiowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 19:00
W niedzielę 25 listopada w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego odbył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze… – Zima". Filip Wojciechowski i POR w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 20:00
Wysłuchaliśmy kolejnego z serii wyjątkowych koncertów, których celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki. Wystąpili w nim Filip Wojciechowski ze swoim zespołem i grającym na trąbce Garym Guthmanem oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze… – Wiosna". Wyśmienite występy Paris Combo i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 21:20
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zakończył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Na scenie wystąpiła francuska grupa Paris Combo oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
rozwiń zwiń