X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sławomir Jastrzębowski: Prawo i Sprawiedliwość jest wiarygodne ekonomicznie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 21:31
– Przewaga Prawa i Sprawiedliwości leży w realizowanych obietnicach. Z Koalicją Obywatelską jest inaczej. Wyborca może im powiedzieć: wam się to wcześniej nie udało, wy nie otrzymaliście swoich obietnic – powiedział Sławomir Jastrzębowski, były redaktor naczelny "Super Expressu".
Audio
  • 26.09.19 Sławomir Jastrzębowski: PiS obiecuje i dotrzymuje słowa.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przemawia podczas konwencji PiS w Legionowie
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przemawia podczas konwencji PiS w LegionowieFoto: PAP/Leszek Szymański

Płock i Legionowo były kolejnymi miastami, w których odbyły się wyborcze konwencje Prawa i Sprawiedliwości. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak chwalił się zwiększeniem bezpieczeństwa Polski, zarówno pod względem militarnym, międzynarodowym, jak i wewnętrznym pod kątem inwestycji i modernizacji m.in. w polskiej policji.

– Na pewno Prawo i Sprawiedliwość ma się czym pochwalić w tych kwestiach. Zbliżenie się do Stanów Zjednoczonych jest niezwykle ważne i cenne. Nie możemy bowiem specjalnie liczyć na naszych przyjaciół w Unii Europejskiej. Sojusze ekonomiczne czy energetyczne między Niemcami i Rosją dają nam do myślenia. Solidarność w UE nie jest tak dalece pożądania i przestrzegana jak interesy najważniejszych państw, czyli Niemiec i Francji – wskazał Sławomir Jastrzębowski.

Ważny efekt psychologiczny

Jednym z symboli reform wprowadzanych przez PiS w ciągu ostatnich lat jest odbudowa posterunków policji, które były likwidowane za rządów koalicji PO-PSL, w mniejszych miejscowościach. Sławomir Jastrzębowski zwrócił uwagę, że "z całą pewnością takie działanie nie zaszkodzi partii rządzącej".

– To niezwykle ważny efekt psychologiczny dla ludzi, że gdzieś obok nich jest posterunek, do którego można się udać. Chodzi o to, że w razie czego policja może szybko zareagować. Wzrasta psychologiczne poczucie bezpieczeństwa. Policja jest tuż obok i w każdej chwili, w ciągu kilku minut, może pomóc. To niezwykle istotne – podkreślił rozmówca Polskiego Radia 24.

PiS wiarygodne w obietnicach

Sławomir Jastrzębowski zwrócił uwagę, że politycy partii rządzącej dotrzymują słowa w tym, co obiecują swoim wyborcom. – W tym właśnie leży przewaga PiS. Z Koalicją Obywatelską jest inaczej. Wyborca może im powiedzieć: wam się to wcześniej nie udało, wy nie otrzymaliście swoich obietnic. Ponadto PiS jest wiarygodne ekonomicznie, co dodatkowo umacnia jego pozycję – dodał.

Audycję prowadził Piotr Nisztor

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 26.09.2019

Godzina emisji: 20:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: Polska będzie krajem na poziomie zachodu UE już na stałe

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:30
- Polska będzie krajem na poziomie zachodu UE już na stałe - to nasz cel i to można zrobić - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji tematycznej partii w Katowicach. Ocenił, że przeciwnicy polityczni PiS "przebierają się w owczą skórę" i "manipulują Polakami przez strach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczać mafie VAT

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 21:11
- Udowodniliśmy, że wiarygodność jest najważniejszą wartością polityczną. Jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczyć mafie VAT - mówił w sobotę w Bieruniu (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń