X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki w Kole: mamy cały plan dla wsi, dla jej rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 21:25
- Chcemy więcej dla Polski i wierzymy, że Polska może być lepsza, wierzymy, że Polska może być bardziej dostatnia - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Koła (woj. wielkopolskie).
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki i programie rozwoju wsi (IAR)
  • Premier Mateusz Morawiecki o Kołach Gospodyń Wiejskich (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki w Kole
Premier Mateusz Morawiecki w KoleFoto: PAP/Tomasz Wojtasik
  • Premier na spotkaniu z mieszkańcami Koła mówił o planie PiS na rozwój wsi.
  • Nie zostawiamy ludzi w potrzebie - mówił premier.
  • Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska może być jeszcze lepsza, niż jest dzisiaj.
  • Szef rządu podkreślił rolę polskich bohaterów i polskiej historii w rozwoju kraju.

Podczas spotkania z mieszkańcami Koła premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że PiS ma "cały plan dla wsi, dla jej rozwoju".

Morawiecki Gniezno PAP-1200.jpg
Premier w Gnieźnie: budujemy na fundamencie solidarności i przedsiębiorczości

Plan Prawa i Sprawiedliwości dla rozwoju wsi

- To, co już wdrożyliśmy: zwiększone dopłaty do hektara, do dużych jednostek przeliczeniowych, ale także program retencyjny, melioracyjny, wapnowanie gleb i wiele innych. Nie mówiąc o tym, że dla tych rolników, których dotknęła susza, mamy sześcio-, siedmiokrotnie wyższe dopłaty z tytułu rekompensat (...) niż nasi poprzednicy, właśnie ci z PO w 2015 roku - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapewniał: "nie zostawiamy ludzi w potrzebie". - A jak można to porównać do poprzednich naszych "złotych elit" III Rzeczypospolitej? Otóż jeden z głównych reprezentantów III Rzeczpospolitej, pan Leszek Balcerowicz, w wywiadzie jakiś czas temu mawiał, że rozbudowane państwo socjalne, jest wręcz złe i niemoralne - przypomniał premier.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Prezes PiS: nasza polityka społeczna wyciągnęła ludzi z wykluczenia

Mateusz Morawiecki zapytał więc zebranych: "czy program 500+ jest niemoralny?". - Nie. Nie jest niemoralny. Jest jak najbardziej potrzebny dla normalnego życia milionów polskich rodzin - odpowiedział.

Premier: chcemy więcej dla Polski

- To chyba brzmi tak bardzo zwyczajnie, tak bardzo prosto, ale pomyślcie państwo przez chwilę, jak było 5-10 lat temu. Na takie pytanie, które ktoś by zadał, czy Polska może być lepsza, jakby wtedy odpowiedziały elity tamtych czasów? Elity III Rzeczypospolitej? Odpowiedzieliby mniej więcej tak, że Polska już jest najlepsza z możliwych - powiedział premier.

Dodał, że wtedy wejście do Unii Europejskiej jawiło się jak złapanie pana Boga za nogi. - To wszystko bardzo pięknie, kochamy Unię Europejską, ale drodzy państwo, Polska z całą pewnością może być lepsza, jeszcze lepsza niż jest dzisiaj - mówił Mateusz Morawiecki.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent: Europa zakleszczyła się w polityce antagonistycznej

Podziękował również zebranym za to, że "tak dużo myślą o Ziemi Kolskiej, o Ziemi Wielkopolskiej i o całej Polsce, za to, że macie ciągle ten głód sukcesu, czegoś nowego, czegoś więcej". - To jest coś, co - myślę - charakteryzuje cały nasz rząd, całe Prawo i Sprawiedliwość - mówił.

PiS opole PAP-1200.jpg
PiS proponuje "Piątkę dla zdrowia". "To odpowiedź na największe bolączki systemu"

Jakiej Polski chcieliby nasi przodkowie?

Podczas spotkania z mieszkańcami Koła premier Mateusz Morawiecki wspomniał dwie ważne osoby związane z tym miejscem, Czesława Freudenreicha oraz Zygmunta Wawrzyniaka ps. Sęp.

- Tu w Wielkopolsce rodziła się Polska, rodził się najpiękniejszy kraj na świecie. Ojczyzna, która jak magnes przyciągała ludzi z całego świata. Takie piękne życiorysy jak wasz, kolski życiorys Czesława Freudenreicha. Był przedstawicielem przemysłu ceramicznego, z którego Koło słynie. To wielki lokalny i polski patriota, który wzywał do wielkości w czasach bardzo trudnych. Zapłacił za to straszną cenę. W 1939 roku został aresztowany przez Niemców i stracony - przypomniał premier.

- Inny wielki patriota stąd, Zygmunt Wawrzyniak ps. Sęp, został zamordowany w katowni ubeckiej w 1946 r. - przypomniał Mateusz Morawiecki. Szef rządu stwierdził, że "nasi przodkowie" gromadzili się wokół takich wartości, jak wolność, solidarność, niepodległość.

- PiS kocha polskich patriotów, jesteśmy zauroczeni polską historią. Nasi przodkowie w najtrudniejszych czasach nie wyrzekli się Polski, walczyli o lepszą Polskę, piórem, lemieszem. To są wspaniałe przykłady Polaków, którzy chcieli zaangażować się dla dobra Polski - powiedział i dodał, że teraz "na fundamencie prawdy historycznej i dumy z polskiej historii budujemy swoje sukcesy gospodarcze".

- Dzisiaj stoimy przed niezwykle ważnymi wyborami. Odpowiedzmy sobie na kilka pytań: jaką Polskę wybraliby nasi przodkowie, którzy marzyli o lepszej Polsce 100, 80 i jeszcze 10 lat temu? Zastanówmy się, jak nasi przodkowie odpowiedzieliby sobie na pytanie o przyszłość Polski. Jakiej Polski, by chcieli - powiedział premier.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczać mafie VAT

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 21:11
- Udowodniliśmy, że wiarygodność jest najważniejszą wartością polityczną. Jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczyć mafie VAT - mówił w sobotę w Bieruniu (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: zawsze będziemy bronić dobrego imienia Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:50
- Zawsze będziemy bronić dobrego imienia Polski, polskiej tradycji, wiary i kultury. Nie można dopuszczać do bezczeszczenia naszej wiary, religii. Będziemy bronić tych wartości. Polskość to także wierność ideałom - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Świdnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Opolu: dokonamy skokowej różnicy w obszarze służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 13:10
- Nasz zasadniczy cel to dobro Polaków, dobro pacjenta - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. Przekonywał, że jego rząd wydaje obecnie o 40 proc. więcej na służbę zdrowia niż PO w 2014 r. - W przyszłym roku nakłady te będą jeszcze wyższe - zapowiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy twardo walczyć o Senat". Konwencja PiS w Zielonej Górze

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 16:41
- Mamy dobre notowania w sondażach, ale sondaże wyborów nie wygrywają, wybory wygrywa się przy urnie. Musimy twardo walczyć o Senat, bo większość w Senacie jest nam bardzo potrzebna - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Zielonej Górze zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń