X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Punkty konsultacyjne, szkolenia, porady. Dolnośląski samorząd walczy z dopalaczami

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 12:09
Samorząd województwa dolnośląskiego wprowadza program profilaktyczny przeciw stosowaniu dopalaczy. W ramach akcji odbędą się spotkania w szkołach, powstaną punkty konsultacyjne i ruszą szkolenia dla personelu medycznego i socjalnego.
Trwa walka z dopalaczami
Trwa walka z dopalaczamiFoto: lodz.policja.gov.pl

Wicemarszałek woj. dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że akcję "Dopalaczom mówimy nie!" samorząd przeprowadzi wspólnie z Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, przy którym działa poradnia ds. uzależnień.

sąd młotek free pixabay 1200.jpg
15 lat za zabójstwo po dopalaczach. Tłumaczył, że "diabeł kazał mu to zrobić"

- Chcemy dotrzeć do szkół z zajęciami profilaktycznymi na temat szkodliwości dopalaczy. W ramach oferty dla studentów zaplanowaliśmy tworzenie punktów konsultacyjnych w akademikach, w których porady będą mogli zasięgnąć uzależnieni lub ich znajomi - powiedział Krzyżanowski.

Dodał, że trzecim ważnym elementem akcji będą szkolenia dla personelu medycznego i dla pracowników socjalnych, czyli dla osób, które stykają się z osobami po zażyciu dopalaczy.

Ten problem wciąż istnieje

Koordynator programu Renata Marciniak-Antoszek, która zajmuje się problematyką uzależnień w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, podkreśliła, że problem dopalaczy wciąż istnieje i jest poważny.

- Przyjmowanie tych środków ustabilizowało się na stałym poziomie, ale niewątpliwie więcej osób uzależnionych przyjmuje dopalacze niż tradycyjne narkotyki. Dopalacze szybciej uzależniają, wywołują większe szkody zdrowotne. Jednak są tańsze i łatwiej dostępne - powiedziała koordynatorka.

Jej zdaniem, ze zjawiskiem zażywania dopalaczy można i trzeba walczyć przede wszystkim wczesną profilaktyką.

Na akcję "Dopalaczom mówimy nie!" do końca 2019 r. samorząd województwa przeznaczył 200 tys. zł.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sopot: na terenie ogródków działkowych policja znalazła ponad 5 kg narkotyków

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cios w handlarzy dopalaczami. Z. Ziobro: rozbita bardzo groźna grupa

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 15:38
- Zatrzymaliśmy pięciu członków bardzo groźnej zorganizowanej grupy przestępczej, która na wielką skalę na terenie całego kraju handlowała dopalaczami, a wcześniej te dopalacze produkowała - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń