X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

J. Porwich o "taśmach Neumanna": dla liderów PO najważniejszy jest interes partii

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:30
- To instrumentalne traktowanie swoich ludzi. Interes partii ponad wszystko. Dla mnie to jest rzecz niewyobrażalna, żeby osoby, które mają służyć społeczeństwu, rozgrywały tylko swoje gierki ku uciesze wąskiej grupy osób - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni), odnosząc się do ujawnionych w piątek "taśm Sławomira Neumanna" - szefa klubu PO-KO.
Audio

"Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka", "w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem" – mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w kuluarowych rozmowach partyjnych.

Nagrania ze spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa opublikowała TVP Info. Spotkanie miało na celu wyłonienie kandydata PO na prezydenta miasta. Rozmowy odsłaniają kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO. Neumann przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów z PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie, zdaniem Neumanna, są z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne.

neumann-pap-1200.jpg
Taśmy Sławomira Neumanna. TVP Info ujawniła kompromitujące nagrania

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: K. Czabański o "taśmach Neumanna": mafijne podejście do państwa

- Taśmy Neumanna to nic nadzwyczajnego - w tym sensie, iż już wiemy, że dla Platformy Obywatelskiej zawsze było ważne to, czy ktoś jest w partii, czy jest jej wierny. Drugorzędne było to, czy ktoś był dobrym człowiekiem, czy działał na rzecz Polski i Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Porwich.

"Musieli się zapisać do PO, bo straciliby pracę"

Gość PR24 zaznaczył, że zna wielu samorządowców, którzy "byli przymuszani, żeby zostać członkami Platformy Obywatelskiej, bo w innym razie nie dostawali dotacji unijnych np. na oczyszczalnie ścieków". - Znam też mnóstwo ludzi, którzy musieli się zapisać do PO, bo inaczej straciliby pracę - i to na podrzędnych stanowiskach, chociażby w jednostkach służby zdrowia - podkreślił polityk.

Jego zdaniem ujawnione taśmy pokazują "instrumentalne traktowanie swoich ludzi" przez polików PO. - Interes partii ponad wszystko. To w mojej ocenie jest obrzydliwe. To są wewnętrzne, frakcyjne gierki. Widać, że poszczególni liderzy Platformy Obywatelskiej są zakochani w samych sobie i to z wzajemnością. Nie liczy się interes Polski. Dla mnie to jest rzecz niewyobrażalna, żeby osoby, które mają służyć społeczeństwu, rozgrywały tylko swoje gierki ku uciesze wąskiej grupy osób. To wszystko jest na to obliczone - podsumował Jarosław Porwich.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24//PAP/IAR/TVP

---------------------

Data emisji: 04.10.2019

Godzina emisji: 7.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: politycy PO traktują ludzi z pogardą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:18
- Tu mamy do czynienia z ludźmi, którzy świetnie się bawią i którzy pogardzają ludźmi zamiast ich reprezentować, zamiast ludziom służyć - powiedział w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak, odnosząc się do ujawnionych nagrań Sławomira Neumanna.
rozwiń zwiń