X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński o najbliższych wyborach: ich stawką jest wielka perspektywa rozwoju Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 18:54
- Stawką wyborów jest wielka i wyjątkowa w historii Polski perspektywa rozwoju, ale też model tego rozwoju - mówił podczas konwencji PiS w Rzeszowie prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył, obecna opozycja jest za modelem metropolitalnym, a PiS za modelem wyrównywania szans.
Audio
  • Jarosław Kaczyński: chcemy mieć dobre stosunki z Niemcami, ale nie na zasadzie bycia klientem (IAR)
  • Jarosław Kaczyński: Polska jest dzisiaj pełnoprawnym członkiem NATO (IAR)
  • Konwencja PiS w Rzeszowie. Relacja Agnieszki Jasik (IAR)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Lider PiS podkreślił, że na obecną politykę prorodzinną rząd Zjednoczonej Prawicy przeznacza ponad 80 miliardów złotych rocznie, czyli 4 proc. PKB, co jest - jak mówił - bardzo wysokim procentem w skali europejskiej. - Tylko my to możemy utrzymać i rozwijać dalej. I to będziemy robili - zapewnił.

Krosno konwencja 1200 pap.jpg
Obrona wolności i rodziny. Konwencja PiS w Krośnie

Stawką wyborów jest według prezesa PiS perspektywa polskiego rozwoju. Powołując się na prognozy Szkoły Głównej Handlowej podkreślił, że mamy szansę w ciągu 14 lat dogonić przeciętną Unii Europejskiej, a w ciągu 21 lat dogonić Niemcy. - To jest naprawdę niebywała perspektywa. Myśmy takiej sytuacji tak naprawdę nie mieli w ciągu całych 1050 przeszło lat naszej historii, nigdy nie byliśmy na tym poziomie, no może poza incydentami, jak Niemcy były zniszczone wojną trzydziestoletnią - podkreślił.

"Ta ofensywa może polską kulturę zdemolować"

Odnosząc się do dążenia do zrealizowania polskiej wersji państwa dobrobytu, Jarosław Kaczyński zaznaczył, że zakłada ona m.in. politykę sprawiedliwości społecznej w wymiarze międzygrupowym, a także zrównoważony rozwój wszystkich regionów.

- Będziemy dążyli w ramach polityki wzrostu do wyrównywania szans i między grupami społecznymi, i między regionami, a także do wyrównywania poziomu rozwoju - zapewniał.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński w Krośnie: zniszczenie chrześcijaństwa to zniszczenie wolności

- Nasi przeciwnicy głosili koncepcję rozwoju metropolitalnego, czyli rozwoju, który nigdzie na świecie się nie udał, a który zakładał, że najpierw będą szybko wzrastały metropolie, wielkie miasta, a dopiero później to będzie się na zasadzie dyfuzji rozszerzało na inne regiony - przypominał.

Jarosław Kaczyński zapewniał, że Zjednoczona Prawica ten model rozwoju zdecydowanie odrzuca. - Stawką wyborów jest także i to, a nie tylko ta wielka perspektywa - przekonywał prezes PiS.

kaczynski 1200 pap.jpg
Prezes PiS w Kaliszu: naszym celem jest polska wersja państwa dobrobytu

"Utrzymać coś, co jest częścią naszej tradycji"

Jarosław Kaczyński podczas konwencji ocenił, że najbliższe wybory będą najważniejsze od 30 lat. Jedna ze stawek tych wyborów, jak mówił, są sprawy polskiej kultury. Wyjaśnił, że chodzi mu o kulturę w szerszym rozumieniu - o system wartości.

- A cały ten system jest dzisiaj przedmiotem sporu. Jest przedmiotem bardzo silnego ataku, który ma podważyć fundamenty polskości, fundamenty naszej cywilizacji, naszej tradycji, naszej kultury - mówił Jarosław Kaczyński. - Dzisiaj chodzi o wielką operację socjotechniczną, żeby rozbić polską kulturę, żeby rozbić polskie społeczeństwo, by doprowadzić do sytuacji, w której to wszystko, co było dla nas wspólne, przestało być wspólne - dodał.

"Ta ofensywa może polską kulturę zdemolować"

Prezes PiS mówił, że Polska znalazła się w sytuacji, w której jej obywatele mają stać się łatwą do manipulowania grupą pozbawiona wszelkiej tożsamości - od tożsamości narodowej do tożsamości płciowej.

- To jest coś, co nie dotyczy tylko naszego kraju. To już w niemałej mierze stało się na zachodzie Europy. Często pada argument: jeżeli chcecie żyć w tak dobrych warunkach i komforcie, jak na zachodzie Europy, to musicie te wszystkie antywartości przyjąć, to musicie pozbyć się tego co polskie, chrześcijańskie, tego co europejskie, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu - wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

1200_Szydło_Ciecierze_PAP.jpg
Beata Szydło: rodzina to dla Polski największy skarb. To najcenniejsze co mamy

Ocenił, że ta walka jest dziś nierozstrzygnięta, bo "ta ofensywa", kiedy rząd PiS odmawia jej poparcia i jej się przeciwstawia, nie ma szans. - Natomiast kiedy ta ofensywa uzyska poparcie władzy, a uzyska kiedy do władzy dojdą nasi przeciwnicy, a jest to oczywiste, jeżeli oni dojdą do władzy, to ta ofensywa będzie miała tak silny charakter, że może polską kulturę, polską świadomość zdemolować - podkreślił prezes PiS. Dodał, że może to też zdemolować fundament naszej kultury - rodzinę.

"Utrzymać coś, co jest częścią naszej tradycji"

Jarosław Kaczyński mówił, że rodzina - tak rozumiana jak w Polsce - na zachodzie Europy funkcjonuje już w niewielkim zakresie. Wyjaśnił, że chodzi mu o związek pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz dzieci. Dodał, że uwzględnia w tym wyliczeniu też rodziców samotnie wychowujących dzieci: matki i ojców.

- Jeśli chcemy to utrzymać, jeżeli chcemy utrzymać coś, co jest częścią naszej tradycji i świadomości, coś co jest fundamentem naszej struktury społecznej i trwania Polski, to musimy wiedzieć, że jest to stawką tych wyborów. Jeżeli chcemy mieć normalne związki, a nie dwóch tatusiów i dwie mamusie, to musimy te wybory wygrać - podkreślił.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: chcemy, żeby Polacy żyli na wysokim poziomie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 16:39
- Potraktowaliśmy władzę poważnie. Rząd bardzo ciężko pracował i to przyniosło efekty we wszystkich dziedzinach - mówił na konwencji w Koszalinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zwrócił uwagę na wielką rolę rodziny w społeczeństwie. - Musimy bronić wartości, a na pierwszym miejscu rodziny i dzieci - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PiS największym gwarantem praworządności w Polsce. KO z mniejszym zaufaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 16:05
Interia opublikowała wyniku sondażu przeprowadzonego przez IBRiS. Wynika z niego, że według Polaków Prawo i Sprawiedliwość najbardziej gwarantuje zachowanie praworządności w Polsce.
rozwiń zwiń