more_horiz
Wiadomości

Budowa CPK. Korea Południowa zainteresowana inwestycjami

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:49
- Współpraca gospodarcza się rozwija. Koreańczycy są zainteresowani udziałem w inwestycji dla nas kluczowej, przełomowej. Mam na myśli centralny port komunikacyjny w centrum Polski - powiedział po spotkaniach w Seulu szef MSZ Jacek Czaputowicz
Audio
  • Korea Południowa zainteresowana inwestycjami w CPK. Relacja z Seulu korespondenta Polskiego Radia Tomasza Sajewicza (IAR)
W Seulu szef polskiej dyplomacji rozmawiał m.in. o sytuacji na Półwyspie Koreańskim i cyberbezpieczeństwie
W Seulu szef polskiej dyplomacji rozmawiał m.in. o sytuacji na Półwyspie Koreańskim i cyberbezpieczeństwieFoto: PAP/EPA/YONHAP

Szef polskiej dyplomacji spotkał się w Seulu ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem, a także ministrem do spraw zjednoczenia. Korea Południowa to największy azjatycki inwestor w Polsce. Tematy rozmów zdominowały kwestie związane z inwestycjami.

cpk-1200-free.jpg
Centralny Port Komunikacyjny. Światowi giganci zainteresowani budową

Po rozmowach w Seulu minister Jacek Czaputowicz poinformował, że Koreańczycy są zainteresowani udziałem w kluczowej polskiej inwestycji.

W Seulu szef polskiej dyplomacji rozmawiał też o sytuacji na Półwyspie Koreańskim i kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] CPK, budowa dróg, rozwój kolei. Cztery lata inwestycji rządu w infrastrukturę

Jutro pod przewodnictwem Polski, USA i Korei Południowej, z udziałem przedstawicieli 50 państw, odbędzie się inauguracyjna sesja grupy roboczej do spraw cyberbezpieczeństwa.

paw/

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem