X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Adam Andruszkiewicz: Konfederacja nie przekroczy progu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:11
- Mam już dość zachowań pana Janusza Korwin-Mikkego. W każdych kolejnych wyborach apeluje o głosy młodych patriotów, które idą do śmietnika, bo za każdym razem jego ugrupowania nie wchodzą do Sejmu. Teraz będzie tak samo - powiedział Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.
Audio
  • 8.10.19 Artur Andruszkiewicz: głos oddany na Konfederację będzie głosem straconym.
Adam Andruszkiewicz
Adam AndruszkiewiczFoto: PR24/DB

W wyborach do Sejmu 45,1 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na PiS, 24,6 proc. na Koalicję Obywatelską, 12,6 proc. na Lewicę, 5,6 proc. na Kukiz'15 i PSL, a 3,8 proc. na Konfederację - tak wynika z sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej".

"Głosy, które idą do śmietnika"

Dobromir Sośnierz 1200.jpg
Dobromir Sośnierz: pobierający świadczenia państwowe nie powinni głosować w wyborach

Na antenie Polskiego Radia 24 Adam Andruszkiewicz odniósł się do notowań Konfederacji i jej szans na wejście do Sejmu. W opinii wiceministra cyfryzacji ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego nie ma na to szans.

- Głos oddany na Konfederację będzie głosem straconym. W mojej opinii ugrupowanie to nie przekroczy progu wyborczego. Mam już dość zachowań pana Korwin-Mikkego. W każdych kolejnych wyborach apeluje o głosy młodych patriotów, które idą do śmietnika, bo za każdym razem jego ugrupowania nie wchodzą do Sejmu. Teraz będzie tak samo - zaznaczył.

Zdaniem Adama Andruszkiewicza wypowiedzi liderów Konfederacji mają "mocny rys przeciwko Prawu i Sprawiedliwości". - Czasami jest on nawet radykalniejszy niż wypowiedzi przedstawicieli opozycji totalnej. Nienawiść jest wyraźna - dodał.

Haniebne słowa

Podczas weekendowej konwencji Koalicji Obywatelskiej były prezydent Lech Wałęsa odniósł się do osoby śp. Kornela Morawieckiego, legendarnego działacza opozycji antykomunistycznej: "A co oni z niego robią? – bohatera. A on w środku - stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda".

PAP Lech Wałęsa 2 1200.jpg
Córka Kornela Morawieckiego o Lechu Wałęsie: to on zdradził przyjaciół i ideały

- Kornel Morawiecki, w przeciwieństwie do Lecha Wałęsy, w żaden sposób nie układał się z komunistami. Walczył do końca i zawsze był niezłomnym bohaterem "Solidarności Walczącej". Były prezydent nie powinien odnosić się w ten sposób do osoby, którą dopiero co pożegnaliśmy. Nie licuje to z polską tradycją i cywilizacją zachodnią - zauważył Andruszkiewicz.

Polityk przypomniał, ze Lech Wałęsa "przytulał się z komunistami, niejednokrotnie kłaniał się im i układał”. - Nie ma moralnego prawa do tego, by oceniać bohatera, który zawsze mówił jasno: żadnych układów z komuną - podkreślił.

Z Adamem Andruszkiewiczem rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 10.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogdan Pęk: potrafimy rządzić i dotrzymujemy słowa

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 12:26
– Prawo i Sprawiedliwość jako jedyne gwarantuje utrzymanie polityki dobrej zmiany, która prowadzi do wszechstronnego umocnienia państwa polskiego i dobrobytu obywateli – powiedział Bogdan Pęk, były senator. – Wybory dadzą odpowiedź, czy Polska będzie państwem światła, czy ciemności – dodał kandydat do Sejmu w wyborach parlamentarnych z listy PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Kulesza o Konfederacji: najważniejsza jest idea

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 18:36
- Idea konserwatywno-liberalna, prawdziwa prawica od zawsze była mi bliska. Zawsze wiązałem się z tymi ugrupowaniami, gdzie mogłem te idee realizować. W tych wyborach tylko jeden komitet spełnia te założenia - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Kulesza,  przewodniczący koła poselskiego Konfederacji.
rozwiń zwiń