X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

K. Czabański o łamaniu praw zwierząt: musi powstać odrębna służba w MSWIA

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 15:30
- Nie może być tak, że walczymy o prawa zwierząt, a źli ludzie zarabiają na ich cierpieniu - powiedział w Toruniu szef Rady Mediów Narodowych, poseł Krzysztof Czabański. Dodał, że konieczne jest także znaczące ograniczenie bezdomności zwierząt, wskazując jako metody powszechne chipowanie, kastrację i sterylizację na koszt samorządów i państwa.
Krzysztof Czabański przed Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu
Krzysztof Czabański przed Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w ToruniuFoto: PAP/Tytus Żmijewski
  • Szef Rady Mediów Narodowych zapowiada wprowadzenie zakazu schronisk komercyjnych.
  • Jego zdaniem powinno obowiązywać powszechne chipowanie oraz kastracja i sterylizacja zwierząt na koszt samorządów i państwa.
  • Polityk powtórzył, że w kolejnej kadencji parlament powinien zająć się wzmocnieniem finansowym mediów publicznych oraz repolonizacją mediów.

shutterstock schronisko pies 1200.jpg
Miesiąc dobroci dla zwierząt. Co warto zrobić w październiku?

Krzysztof Czabański, który jest tez członkiem Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, wskazał, że w środę rano premier Mateusz Morawiecki mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia o dobrostanie zwierząt i działaniach, które będę podejmowane w tym zakresie.

Jako poseł, jeżeli ponownie dostanę mandat, będę lobbował za tymi działaniami. Z tym, że będą to działania stopniowe, rozwiązujące problemy po kolei, a nie wszystkie jednocześnie. Chcielibyśmy zacząć od dwóch spraw. Pierwszą jest radykalne ograniczenie bezdomności zwierząt - powiedział szef Rady Mediów Narodowych.


kozy-owce-Wisla-UMWaw-1200.jpg
Martwe kozy nad Wisłą. Są zarzuty znęcania się nad zwierzętami

"Trzeba zlikwidować komercyjne schroniska"

Jego zdaniem powinno się to wiązać z powszechnym chipowaniem oraz kastracją i sterylizacją na koszt samorządów i państwa. Te metody wskazał jako najskuteczniejsze w walce z bezdomnością zwierząt. Drugą sprawą, którą podniósł jako bardzo istotną, jest wprowadzenie zakazu schronisk komercyjnych.

- Nie może być tak, że walczymy o prawa zwierząt, a źli ludzie zarabiają na ich cierpieniu. Chodzi o to, aby schroniska szukały nowych domów dla bezdomnych zwierząt, żeby były w nich tak przyzwoite warunki jak w schronisku w Toruniu - podkreślił Czabański na briefingu przed bramą toruńskiego schroniska.

Dodał, że w tej instytucji procent adopcji jest bardzo wysoki, a każdy pies, który się w tym schronisku znajduje, przynajmniej raz dziennie jest wyprowadzany przez wolontariuszy na spacer.

zwierzęta krowa free 1200.jpg
Patryk Jaki: wzrosła liczba aktów oskarżenia za znęcanie się nad zwierzętami

Konkursy z grantami dla schronisk

- Tutaj powstał też pomysł dotacji dla schronisk, za którym będę lobbował w nowej kadencji Sejmu, jeżeli zostanę oczywiście do niego wybrany przez wyborców. Te dotacje mają poprawiać warunki życia zwierząt w schroniskach. Mogłyby one ubiegać się o granty w konkursach ogłaszanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - powiedział Krzysztof Czabański.

Ocenił, że takie rozwiązanie powinno być w interesie wszystkich, gdyż sprawa bezdomności zwierząt kosztuje podatnika bardzo dużo, a efekty walki z bezdomnością są dość mizerne. Wskazał, że oprócz działań stricte finansowych konieczne jest przeciwdziałanie łamaniu prawa.

- Przepisy może są i kulawe, ale jednak chronią zwierzęta. Są one jednak w sposób nagminny łamane. Wydaje się, że oprócz eko patroli np. w ramach straży miejskiej, warto ulokować w MSWiA rodzaj służby zajmującej się przypadkami łamania prawa wobec zwierząt. To powinno być w MSWiA, żebyśmy mieli odpowiedni i pełen pogląd na to, co się w całej Polsce dzieje w tej sprawie - dodał polityk.

pap krzysztof czabański 1200.jpg
K. Czabański: potrzeba rekompensaty dla płacących abonament RTV

Wzmocnienie finansowe mediów publicznych i repolonizacja mediów

Szef Rady Mediów Narodowych powtórzył po raz kolejny, że w kolejnej kadencji parlament powinien zająć się także wzmocnieniem finansowym mediów publicznych oraz repolonizacją mediów. W tym drugim aspekcie stwierdził, że bardzo ważne jest wspieranie polskiej małej i średniej przedsiębiorczości, bo ona także działa i chce działać jeszcze szerzej na rynku medialnym.

- Będziemy dalej wzmacniać media publiczne - różnymi rozwiązaniami systemowymi. To nas różni od opozycji, która ma w planach de facto likwidację mediów publiczny. My będziemy je rozbudowywać - wzmacniać technologicznie i kadrowo. Widzimy istotną rolę mediów publicznych w dyskursie publicznym. One są niezbędne dla demokracji w Polsce - stwierdził Czabański, który kandyduje do Sejmu z drugiego miejsca na liście PiS w okręgu toruńsko-włocławskim.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Czabański o "taśmach Neumanna": mafijne podejście do państwa

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:42
- Wszystko, co teraz Koalicja Obywatelska wmawia Polakom w kampanii wyborczej, to są tylko frazesy. Prawda jest zupełnie inna. To nagranie odsłania tę prawdę - mówił w "Sygnałach dnia" poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Czabański o Mieszkaniu Plus: świetna współpraca z toruńskim samorządem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 14:18
- Program Mieszkanie Plus w Toruniu jest realizowany w doskonałej współpracy z samorządem i nie jest to pierwszy przykład dobrego współdziałania państwa z władzami tego miasta - powiedział szef RMN Krzysztof Czabański. W Toruniu powstanie 320 mieszkań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: media publiczne i Rada Mediów Narodowych są solą w oku opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 21:30
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czabański stwierdził w TVP Info, że media publiczne i kierowana przez niego RMN przełamały monopol narracji.
rozwiń zwiń