X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Udział w grupie przestępczej, handel narkotykami. Jest wyrok ws. gangu pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:19
Na kary od trzech lat i jednego miesiąca do sześciu lat pozbawienia wolności skazał w czwartek krakowski sąd apelacyjnych siedmiu mężczyzn, tzw. pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich, oskarżonych m.in. o działalność w grupie przestępczej. Wyrok jest prawomocny.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Grzegorz Olkowski/Polska Press/East News

Wszystkim skazanym postawiono zarzuty uczestnictwa w grupie przestępczej i obrocie środkami psychotropowymi, a niektórym także posiadania narkotyków. Za te czyny krakowski sąd apelacyjny skazał ich w czwartek prawomocnym wyrokiem na kary pozbawienia wolności; w przypadku dwóch mężczyzn nieznacznie obniżył wyrok sądu pierwszej instancji.

ustawka1200.jpg
Kraków: areszt dla 24 mężczyzn po ustawce przed centrum handlowym

Karę złagodzono Pawłowi L., który w więzieniu spędzi trzy lata i dziesięć miesięcy, a nie cztery lata, jak pierwotnie zdecydował sąd. Z kolei Michał A., którego najpierw skazano na trzy lata i dwa miesiące więzienia, będzie w nim przebywał o miesiąc krócej.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Kraków: gang wyłudzający haracze rozbity. Pobicia, narkotyki, włamania

W przypadku pozostałych pseudokibiców nie zmieniono kary - Marcin M. skazany został na sześć lat pozbawienia wolności; Robert B. na pięć lat; Grzegorz N. - trzy i pół roku, a Tomasz D. i Mateusz O. - na karę trzech lat i dwóch miesięcy więzienia.

Mieli swoje "strefy wpływów"

Zdaniem prok. Wiktorii Kwiatkowskiej wyrok jest "jak najbardziej zasadny, a obniżenie kary - kosmetyczne". Podkreśliła również, że kluczowe w sprawie okazały się wyjaśnienia, a następnie zeznania jednego z oskarżonych, który zdecydował się współpracować z wymiarem sprawiedliwości.

Według ustaleń śledztwa, grupa działała według ustalonych zasad i struktury; obowiązywał w niej hierarchiczny podział na tzw. grubasów i młodych. Kraków został podzielony na strefy wpływów, za każdą odpowiadała inna osoba.

Sąd pierwszej instancji nie dał wiary pozostałym oskarżonym, którzy przyznali się do posiadania narkotyków, ale nie do uczestnictwa w grupie przestępczej i obrocie środkami psychotropowymi.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lider krakowskiej grupy pseudokibiców wyszedł z aresztu. Włoski sąd zwolnił Pawła M.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 10:00
Włoski sąd wypuścił na wolność Pawła M., lidera pseudokibiców Wisły Kraków i zamienił mu areszt na codzienny dozór. Prokuratura Krajowa uważa, że włoski sąd umożliwił "Miśkowi" ucieczkę i dalsze ukrywanie się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Misiek" w areszcie. Lider pseudokibiców usłyszał zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 17:20
Do 16 stycznia pozostanie w areszcie Paweł M. pseudonim "Misek" – zdecydował krakowski sąd. Mężczyzna uważany za lidera pseudokibiców Wisły Kraków usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz przestępstw narkotykowych. Nie przyznał się i odmówił wyjaśnień.
rozwiń zwiń