X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Maciej Małecki (PiS): PiS otrzymało duży mandat zaufania od Polaków

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 19:35
– Żadne ugrupowanie po 1989 roku nie uzyskało tylu głosów co Prawo i Sprawiedliwość w tegorocznych wyborach parlamentarnych – powiedział Maciej Małecki, poseł PiS. - Polacy chcą żebyśmy kontynuowali dobrą zmianę. Obywatele widzą, że Polska może się dynamicznie rozwijać – dodał.
Audio
  • 14.10.19 Maciej Małecki: PiS otrzymało duży mandat zaufania od Polaków.

Prawo i Sprawiedliwość po raz drugi z rzędu zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła w wyborach do Sejmu 43,59 proc. głosów, które przekazało ponad 8 mln Polaków. Dzięki temu ugrupowanie ponownie będzie dysponowało samodzielną większością.

Tomasz Latos 1200.jpg
Tomasz Latos: cieszymy się i dziękujemy Polakom za zaufanie

– Nasza partia otrzymała duży mandat zaufania od polskiego społeczeństwa. Polacy chcą żebyśmy kontynuowali dobrą zmianę. Mamy rekordowy historycznie wynik. Żadne ugrupowanie po 1989 roku nie uzyskało tylu głosów. Nasi rodacy widzą, że Polska może się dynamicznie rozwijać jednocześnie z wielkim szacunkiem do historii, tradycji i rodziny – podkreślił Maciej Małecki, który również zdobył mandat poselski na najbliższą kadencję.

"Zielona światło" dla projektu państwa dobrobytu

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że osiągnięty przez jego partię wynik traktuje jako "zielone światło" do realizowania planu w budowie polskiego państwa dobrobytu. - Gonimy kraje Europy zachodniej i cały czas chcemy rozwijać Polskę. (…) Skupiamy się na programie, szliśmy z bardzo ambitnymi założeniami, umówiliśmy się na coś z Polakami i z tych obietnic chcemy się wywiązać – wskazał.

Agresywna retoryka i wulgarność

"W ostatnim czasie mieliśmy cały front przeciwko PiS oraz zmianom, jakie zachodziły w Polsce" – zwrócił uwagę Maciej Małecki, który podkreślił rolę lidera Platformy Obywatelskiej w eskalowaniu emocji w przestrzeni politycznej.

Bogdan Pęk 1200.jpg
Bogdan Pęk: PO, która zmieniła się w KO? Polityczne zaklinanie rzeczywistości

– Agresywna retoryka i niesamowite przesunięcie wulgarności w życiu publicznym jest czymś, co na zawsze będzie obciążało Grzegorza Schetynę. Nie wiem czy dzisiaj nawet Janusz Palikot zmieściłby się na podium w tej kategorii. Lider PO i jego ludzie są w stanie tolerować i promować zachowania jeszcze bardziej wulgarne i agresywne niż to, co prezentował były lider Twojego Ruchu – wskazał.

Z Maciejem Małeckim rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 16.35

Czytaj także

"Gdyby opozycja poszła razem, wynik byłby gorszy". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:30
- Wynik wyborów pokazuje, że istnieje życie i istnieją liderzy poza Platformą Obywatelską. Te dwa komitety, które nie weszły do koalicji, uniknęły tak naprawdę porażki - powiedział Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") na antenie Polskiego Radia 24. W "Debacie poranka" wzięli również udział Michał Płociński ("Rzeczpospolita") oraz dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr T. Żukowski: jedna większość w Sejmie i druga w Senacie to w Polsce nowość

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 16:36
- Najprawdopodobniej będziemy mieli jedną większość w Sejmie i drugą większość w Senacie, co do tej pory w Polsce od 1991 r. się nie zdarzyło. To może oznaczać, że Senat może w większym stopniu odgrywać rolę izby rozwagi lub przez liderów opozycji stanowić podstawę do walki o zdobycie prezydentury - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń