more_horiz
Wiadomości

Maciej Małecki (PiS): PiS otrzymało duży mandat zaufania od Polaków

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 19:35
– Żadne ugrupowanie po 1989 roku nie uzyskało tylu głosów co Prawo i Sprawiedliwość w tegorocznych wyborach parlamentarnych – powiedział Maciej Małecki, poseł PiS. - Polacy chcą żebyśmy kontynuowali dobrą zmianę. Obywatele widzą, że Polska może się dynamicznie rozwijać – dodał.
Audio
  • 14.10.19 Maciej Małecki: PiS otrzymało duży mandat zaufania od Polaków.

Prawo i Sprawiedliwość po raz drugi z rzędu zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła w wyborach do Sejmu 43,59 proc. głosów, które przekazało ponad 8 mln Polaków. Dzięki temu ugrupowanie ponownie będzie dysponowało samodzielną większością.

Tomasz Latos 1200.jpg
Tomasz Latos: cieszymy się i dziękujemy Polakom za zaufanie

– Nasza partia otrzymała duży mandat zaufania od polskiego społeczeństwa. Polacy chcą żebyśmy kontynuowali dobrą zmianę. Mamy rekordowy historycznie wynik. Żadne ugrupowanie po 1989 roku nie uzyskało tylu głosów. Nasi rodacy widzą, że Polska może się dynamicznie rozwijać jednocześnie z wielkim szacunkiem do historii, tradycji i rodziny – podkreślił Maciej Małecki, który również zdobył mandat poselski na najbliższą kadencję.

"Zielona światło" dla projektu państwa dobrobytu

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że osiągnięty przez jego partię wynik traktuje jako "zielone światło" do realizowania planu w budowie polskiego państwa dobrobytu. - Gonimy kraje Europy zachodniej i cały czas chcemy rozwijać Polskę. (…) Skupiamy się na programie, szliśmy z bardzo ambitnymi założeniami, umówiliśmy się na coś z Polakami i z tych obietnic chcemy się wywiązać – wskazał.

Agresywna retoryka i wulgarność

"W ostatnim czasie mieliśmy cały front przeciwko PiS oraz zmianom, jakie zachodziły w Polsce" – zwrócił uwagę Maciej Małecki, który podkreślił rolę lidera Platformy Obywatelskiej w eskalowaniu emocji w przestrzeni politycznej.

Bogdan Pęk 1200.jpg
Bogdan Pęk: PO, która zmieniła się w KO? Polityczne zaklinanie rzeczywistości

– Agresywna retoryka i niesamowite przesunięcie wulgarności w życiu publicznym jest czymś, co na zawsze będzie obciążało Grzegorza Schetynę. Nie wiem czy dzisiaj nawet Janusz Palikot zmieściłby się na podium w tej kategorii. Lider PO i jego ludzie są w stanie tolerować i promować zachowania jeszcze bardziej wulgarne i agresywne niż to, co prezentował były lider Twojego Ruchu – wskazał.

Z Maciejem Małeckim rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 16.35

Zobacz także

Zobacz także