X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy skład Senatu. Stanisław Karczewski: będziemy prowadzili rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:49
- Zdarzało się poprzednio, że do PiS przechodzili senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz też tak się stanie - podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Jeżeli ktoś będzie miał taką wolę, będziemy prowadzili rozmowy - dodał.
Stanisław Karczewski głosujący w wyborach do Sejmu i Senatu
Stanisław Karczewski głosujący w wyborach do Sejmu i SenatuFoto: PAP/Piotr Nowak

- Zdarzało się w poprzedniej kadencji, w poprzednich kadencjach, że przechodzili do nas senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz będą chcieli przejść - podkreślił Stanisław Karczewski, pytany w radiu RMF FM o wyniki wyborów do Senatu. - Zawsze toczą się jakieś rozmowy - dodał.

wojciech_kusiński_sasin jacek_1200.jpg
Jacek Sasin: Senat nie zatrzyma realizacji programu PiS

"Będziemy prowadzili rozmowy"

- Jeśli ktoś będzie miał taką wolę, to będziemy prowadzili takie rozmowy. (...) Jeśli będziemy mieli takie zgłoszenia, rozmowy, na pewno będziemy je prowadzić - zapowiedział marszałek.

Stanisław Karczewski pytany o posiedzenie Senatu obecnej kadencji, które zgodnie z planem odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek powiedział, że kadencja parlamentu kończy się za miesiąc. - To ustaliliśmy wcześniej, obrady powinny się odbyć. Odbędą się - te Sejmu i Senatu - dodał. Pytany, czy na posiedzeniu nie pojawią się nowe punkty, odpowiedział, że nie.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Piotr Müller o wyniku wyborczym PiS: największy w historii wynik do Sejmu

Dodał, że jeżeli we wtorek i środę zbiera się Sejm i przyjmie ustawy to "powinniśmy się do nich odnieść". Stanisław Karczewski podkreślił, że to "zgodne z przepisami, zgodne z prawem, zgodne z regulaminem".

Nowe rozdanie senackie

W niedzielnych wyborach kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość (51) mandatów w Senacie. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów, w Senacie zasiądzie też ponownie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu, ale z poparciem PiS.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli łącznie 43 mandaty w Senacie, kandydaci PSL - trzy mandaty, a kandydaci SLD - dwa. Cztery mandaty przypadły kandydatom niezależnym, kojarzonym jednak z opozycją.


mbl

Czytaj także

K. Sobolewski: Senat może stać się początkiem łagodzenia sporu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:01
- Jeśli chodzi o wyniki wyborów do Senatu, moje oczekiwania były większe, w tej chwili mamy remis. Senat może stać się początkiem łagodzenia sporu politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Sejm i Senat. Wiemy, kiedy pierwsze posiedzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:04
W związku z tym, że wybory parlamentarne odbyły się 13 października, pierwsze posiedzenia Sejmu IX kadencji i Senatu X kadencji odbędą się najpóźniej 12 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Mosiński: po pierwsze ojczyzna i sprawy polskie, a później partykularyzm

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:54
- Ubolewam, że te cztery lata minęły bez jakiejś refleksji ze strony naszych oponentów. Po pierwsze ojczyzna i sprawy polskie, a później partykularyzm - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość). - Na pewno dzięki temu, że przewagę w senacie ma opozycja, czasu na pracę nad przedłożeniami sejmowymi, rządowymi będzie więcej - stwierdził Janusz Cichoń (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń