X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

BohaterON 2019. Nagrody za "popularyzację polskiej historii"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 07:04
W Teatrze Narodowym w Warszawie po raz pierwszy wręczone zostaną Nagrody BohaterON 2019 imienia Powstańców Warszawskich. Gala rozdania nagród jest częścią akcji BohaterON - włącz historię!, którą organizują Fundacja Rosa oraz Fundacja Sensoria z Wrocławia, a jej hasłem jest "Pamięć - edukacja - Pomoc". Jednym z partnerów strategicznych akcji jest Polskie Radio.
Audio
  • Gala rozdania Nagród BohaterON 2019. Relacja Witolda Banacha (IAR)
Powstańcy z paczkami i kartkami na zeszłorocznej gali finałowej kampanii BohaterON 2018
Powstańcy z paczkami i kartkami na zeszłorocznej gali finałowej kampanii BohaterON 2018Foto: Materiały prasowe

Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. Pierwotnie było zaplanowanych sześć: firma, instytucja, organizacja pozarządowa, osoba publiczna, dziennikarz oraz nauczyciel. Jednak - jak wyjaśnia organizatorka przedsięwzięcia Agnieszka Łesiuk-Krajewska - w związku z tym, że napłynęło blisko 200 zgłoszeń i bardzo wiele z nich dotyczyło osób, które poświęcają swój prywatny czas oraz środki finansowe, na to aby historię Polski i promować, organizatorzy zdecydowali się dodać siódmą kategorię: pasjonat.

Kartki_i_listy_wyslane_w_ramach_IV_edycji-kampanii_BohaterON.jpg
Wyślij list lub kartkę do powstańca. Akcja BohaterON

Złote, srebrne i brązowe BohaterONy przyznaje kapituła nagrody, w której zasiada m.in. prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. Natomiast internauci poprzez głosowanie przyznają w każdej z kategorii Złote BohaterONy.

Miłość do historii Polski

Agnieszka Łesiuk-Krajewska tłumaczyłą, że są to nagrody za wyjątkowe zaangażowanie w popularyzację polskiej historii. - Wspólnym mianownikiem laureatów jest "przede wszystkim miłość do historii Polski i do tego abyśmy opowiadali ją sami" - zaznaczyła organizatorka wydarzenia. Ważne jest też to - dodała - by oprócz nagrodzenia osób, instytucji, firm i ludzi, zachęcić innych do tego, aby rozpoczynali projekty mające na celu promocję historii Polski lat 1918-89.

powstanie warszawskie.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

Niezwykła determinacja

Jak mówiła Agnieszka Łesiuk-Krajewska, laureaci BohaterONów wykazali się niezwykłą determinacją popularyzując polskie dzieje.

- Przede wszystkim wykazali się kreatywnością i konsekwencją w działaniu, oczywiście ważna była liczba działań. Dlatego tym wszystkim osobom, firmom, instytucjom, nauczycielom należy się nagroda i podziękowania za to, że wkładają tak wiele trudu w to aby podtrzymywać pamięć o tych najważniejszych dla nas wydarzeniach - mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

Podczas uroczystości obecni na sali Powstańcy Warszawscy otrzymają paczki z kartkami i listami wysłanymi do nich przez Polaków z kraju i zagranicy w ramach IV edycji kampanii BohaterON - włącz historię!.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bohaterstwo powstańców "w nauce, w komiksie, na wystawie, w grze miejskiej". Konferencja IPN

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 21:20
"IPN o powstaniu warszawskim: w nauce, w komiksie, na wystawie, w grze miejskiej" - to tytuł konferencji, która odbyła się w Przystanku Historia w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Zaprezentowano
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Polskie kino wojenne w latach PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 09:56
- "Kolumbowie" są filmem wyjątkowym też ze względu na samego Janusza Morgensterna. On sam podkreślał, że te swoje filmy wojenne traktował jako rodzaj zobowiązania, długu spłacanego tym rówieśnikom, którzy walczyli - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Wajda. W audycji "Kwadratura kultury" rozmawiano o polskim kinie wojennym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja Młodego Pokolenia. "Wdzięczność Bohaterom za ich odwagę i poświęcenie"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 16:27
W Ministerstwie Edukacji Narodowej przedstawiciele 15 organizacji młodzieżowych podpisali Deklarację Młodego Pokolenia. Dokument jest odpowiedzią na przesłanie Powstańców Warszawskich, które przekazali młodzieży 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu powstania.
rozwiń zwiń