X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ks. S. Małkowski: trwa zmowa milczenia wokół śmierci ks. J. Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 14:40
35. rocznica porwania i prawdopodobnie śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. O udziale GRU w zbrodni i braku rozliczeń mocodawców, rozmawiali w PR24 goście Tadeusza Płużańskiego.  
Audio
  • 19.10.19 Temat Dnia. Ks. Stanisław Małkowski: ks. Jerzy Popiełuszko zginął 25 października
Ks. Jerzy Popiełuszko
Ks. Jerzy PopiełuszkoFoto: Wikipedia/Ludwig-wagner

- Brałem udział w wielkich czuwaniach w Kościele św Stanisława w Warszawie po zaginięciu księdza Jerzego - mówił Wojciech Borowik ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Tego nie można zapomnieć - dodał. Podkreślił, że ludzie przyjeżdżali z całej Polski, bo ksiądz Jerzy odbiegał nawet trochę od wyobrażenia o księdzu. 

"Niezłomny ksiądz Jerzy"

Andrzej Michałowski, działacz Solidarności dodał, że drukował w podziemiu homilie księdza Jerzego Popiełuszki. - To było naturalne. Mieliśmy żywego człowieka, duchowego przywódcę, mocno sekowanego przez hierarchię kościelną, bo był niezłomny.

Zaznaczył, że w zamordowaniu kapelana brało udział GRU, ludzie z WSW wywiadu wojskowego i wykonawcy, którzy mieli go uprowadzić. - Komu zależało na tym, że ciało zostało wydobyte z wody? To jest pytanie - podkreślił. 

"Dziwnie zachowywał się Episkopat"

Andrzej Rozpłochowski, legenda śląskiej solidarności podkreślił, że księdza Jerzego poznał zaraz po wyjściu z więzienia, zwierzał się że "dziwnie zachowują się ważne osoby z Episkopatu Polski wobec niego, narzekał na braku opieki z ich strony wobec jego posługi".

Ksiądz Stanisław Małkowski, kolejny gość PR24, powiedział że ksiądz Jerzy był uznany za niebezpiecznego bo był słuchany przez Polaków, dlatego bezpieka uznała go za wroga.

Zginął 25 października

- 19 października to nie jest data jego śmierci, został zamordowany 25 października. - Mocodawcy nie ponieśli śmierci do dziś, bo w takim zakłamanym kraju żyjemy do dzisiaj. Teraz trochę mniej, ale jednak, a władze kościelne nie chcą się w tej sprawie narażać władzy państwowej - dodał ksiądz Małkowski. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy

Rozmawiał Tadeusz Płużański

Polskie Radio 24/jj

----------------------

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 13.33

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spektakl "Litania wolności" upamiętni bł. ks. Jerzego Popiełuszkę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:10
W sobotę w 72. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki w sanktuarium św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu o godz. 17.30 odbędzie się koncert "Litania wolności". Zainauguruje on konkurs literacki dla licealistów "Dobrem zwyciężaj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orędownik i apostoł wolności. Świadkowie życia ks. Jerzego Popiełuszki oddali hołd

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 23:59
W wigilię 35. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w Domu Amicus przy parafii św. Stanisława Kostki, odbył się "Wieczór Świadków", czyli otwarte spotkanie ze świadkami życia ks. Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Czaczkowska o księdzu Jerzym Popiełuszce: przekroczył granice lęku

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 12:15
- Zginął bo był jednym z księży najbardziej zaangażowanych w niesienie pomocy ludziom żyjącym w reżimie komunistycznym - mówiła w PR24 dr Ewa Czaczkowska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autorka książek o księdzu Jerzym Popiełuszce.
rozwiń zwiń