X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Media: podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji pracował w Agencji Mienia Wojskowego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:30
- ABW zatrzymała Piotra Ś. podejrzanego o szpiegostwo. Aresztowano go na trzy miesiące - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według informacji tvp.info, Ś. pracował w Agencji Mienia Wojskowego. Rzeczniczka AMW zaprzecza doniesieniom portalu.
Audio
  • ABW zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o szpiegowanie na rzecz Rosji (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: ABW

szpiedzy2 1200.jpg
ABW zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo
  • ABW zatrzymała podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji
  • Piotr Ś. został aresztowany na trzy miesiące
  • - W toku przeszukań zabezpieczono nielegalnie posiadaną jedną sztukę broni palnej krótkiej i amunicję, jak również nośniki elektroniczne i dokumenty - powiedział Stanisław Żaryn
  • Mężczyzna był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego

Piotr Ś. usłyszał zarzuty m.in. usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu - podała z kolei rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Jak podaje portal tvp.info Piotr Ś. był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego. 

Rzeczniczka Agencji, w komunikacie przesłanym dzienikarzom portalu, zaprzecza tym informacjom. "W nawiązaniu do informacji pojawiających się w mediach, uprzejmie informuję, że Piotr Ś., mężczyzna zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu, nie jest i nie był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego" - głosi komunikat.

Zarzuty posiadania broni palnej

Prokuratura przedstawiła także podejrzanemu zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

ABW podejrzewa go o zgłoszenie gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Sąd 26 października aresztował go na trzy miesiące. Jako pierwsze informacje o zatrzymaniu podały "Wiadomości" TVP.

Stanisław Żaryn powiedział PAP, że podczas zatrzymania funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca zamieszkania i zatrudnienia mężczyzny.

"Nielegalne posiadanie broni oraz posługiwanie się sfałszowanym dokumentem"

- W toku przeszukań zabezpieczono nielegalnie posiadaną jedną sztukę broni palnej krótkiej i amunicję, jak również nośniki elektroniczne i dokumenty. Ponadto przeszukane zostały miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. - powiedział.

Rzecznik podał, że w trakcie czynności ujawniono m.in. broń palną i amunicję bez pozwolenia. - Mężczyźnie przedstawiono także zarzut nielegalnego posiadania broni oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem - zaznaczył Żaryn.

- Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie - poinformował rzecznik. 

IAR, PAP, tvp.info/ dn, mbl

Czytaj także

ABW zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 09:34
- Zatrzymani przez ABW pod zarzutem szpiegostwa to Piotr D., w przeszłości funkcjonariusz polskich służb specjalnych oraz Weijing W. jeden z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego. Do zatrzymań doszło we wtorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymania w Huawei ws. szpiegostwa. Chiński MSZ "wysoce zaniepokojony"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 15:22
Chiński MSZ jest "wysoce zaniepokojony" aresztowaniami pracowników firmy Huawei pod zarzutem szpiegostwa. Apeluje, aby polskie służby prowadziły "sprawiedliwe dochodzenie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

ABW zatrzymała w Kobyłce pod Warszawą szefa firmy-słupa. Skarb Państwa mógł stracić 148 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 14:50
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Kobyłce (woj. mazowieckie) szefa firmy-słupa z grupy przestępczej pozorującej handel paliwami, dokonującej przestępstw skarbowych i zajmującej się praniem pieniędzy.
rozwiń zwiń