X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W. Bernacki: zarzuty pod adresem Zjednoczonej Prawicy są nietrafione

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 09:45
- To, że opozycja ma większość w Senacie, jest przykładem, że Polska jest państwem demokratycznym, państwem prawa. Zarzuty, które wielokrotnie pojawiały się pod adresem Zjednoczonej Prawicy, są całkowicie nietrafione - powiedział w PR24 poseł PiS prof. Włodzimierz Bernacki. Gościem audycji była także Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
Audio
Posłowie w Sejmie
Posłowie w SejmieFoto: PAP/Leszek Szymański

W listopadzie rozpocznie się nowa kadencja Sejmu i Senatu. Goście Polskiego Radia 24 dyskutowali o tym jak mogą wyglądać debata i współpraca pomiędzy rożnymi ugrupowaniami.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: PKW wręczyła zaświadczenia senatorom. X kadencja w stulecie przywrócenia izby

Katarzyna Piekarska podkreśliła, że w rozpoczynającej się kadencji "będzie zupełnie inny Sejm". - Choćby dlatego, że PiS straciło większość w Senacie. Skończymy z uchwalaniem ustaw w ciągu 24 godzin. Do tej pory, kiedy trzeba było coś bardzo szybko zrobić, można było liczyć na Senat - zaznaczyła polityk.

Jarosław Gowin 1200.jpg
Jarosław Gowin: opozycja liczy, że weźmie nas w dwa ognie

Jej zdaniem Sejm nowej kadencji "będzie Sejmem lepszym". - Będzie to Sejm dialogu. Koalicja rządząca będzie musiała jednak rozmawiać z opozycją - ze względu na to, że nie ma większości w Senacie. Cieszę się, że PiS utraciło większość przynajmniej w Senacie. Mam nadzieję, że rządzący będą poważnie traktowali opozycję, że wnoszone projekty nie będą trafiały do sejmowej zamrażarki - powiedziała Katarzyna Piekarska.

"W Sejmie mamy wszystkie barwy polityczne"

Włodzimierz Bernacki stwierdził, że nowa kadencja Sejmu będzie inna od tej kończącej się. - Mamy wszystkie "barwy" polityczne. Teraz jest całe spektrum ugrupowań politycznych: z lewej strony marksiści Zandberga, Zieloni, Lewica, Wiosna, a z prawej Konfederacja. Obawiam się, że radykalna lewica i radykalna prawica będą w Sejmie tymi ugrupowaniami, które wprowadzą zdecydowane podniesienie temperatury dyskusji. Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek, pewne reguły i zasady, zwyciężą - podkreślił poseł.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Ponad 200 protestów wyborczych. Tyle wniosków płynęło do Sądu Najwyższego

Według niego to, iż opozycja ma większość w Senacie, jest przykładem tego, "że Polska jest państwem demokratycznym, państwem prawa". - Zarzuty, które wielokrotnie pojawiały się pod adresem Zjednoczonej Prawicy, są całkowicie nietrafione. Zawsze poważnie traktujemy opozycję. Mam nadzieję, że opozycja również pochyli się nad naszymi nowymi propozycjami dotyczącymi kwestii socjalnych - zaznaczył Włodzimierz Bernacki.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

------------------------

Data emisji: 28.10.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sąd Najwyższy podał terminy rozpatrzenia pierwszych dwóch protestów PiS

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 16:45
Na 30 października wyznaczono terminy rozpatrzenia pierwszych dwóch protestów PiS w wyborach do Senatu. Chodzi o okręgi nr 12 i 92 - przekazał zespół prasowy Sądu Najwyższego. Protesty zostaną rozpatrzone na posiedzeniach niejawnych.
rozwiń zwiń