X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

13. i 14. emerytura w najbliższych planach. Rząd szykuje pieniądze dla emerytów

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 07:23
- Projekt ustawy dotyczący 13. emerytury w 2020 roku i 14. w 2021 roku będzie przyjęty w ciągu 100 dni - zapewnił Piotr Müller w rozmowie z "Super Expressem". Rzecznik rządu poinformował też, że w rządzie pojawi się kilka nowych twarzy.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/public domain

W rozmowie z "SE" Piotr Müller był pytany między innymi o zapowiedziane pięć punktów na pierwsze 100 dni przyszłego rządu.

Kaczyński piątka Kaczyńskkiego Morawiecki konferencja pap 1200.jpg
"Piątka PiS" na pierwsze 100 dni. Wiemy, jakie są priorytety rządu

- 13. emerytura w 2020 roku i 14. w 2021 roku - projekt ustawy tego dotyczący będzie przyjęty w ciągu 100 dni. Tak samo "mały ZUS" - będzie obowiązywał od początku przyszłego roku - i program badań profilaktycznych. Jeśli chodzi o 100 obwodnic - harmonogram prac będzie przyjęty w ciągu 100 dni. A dopłaty dla rolników są uzależnione od negocjacji w ramach Komisji Europejskiej. Po to walczyliśmy, żeby komisarzem był Polak - powiedział rzecznik rządu.

Piotr Müller ocenił także, że reforma sądownictwa dotychczas została zrealizowana częściowo. - Na przykład długość realizacji spraw nie jest satysfakcjonująca. Trzeba uzupełnić wakaty orzecznicze, poprawić funkcjonowanie administracji wspierającej sądownictwo. Wyzwań jest dużo, a reforma nie jest zakończona - ocenił.

Rzecznik rządu odniósł się także do kwestii ewentualnego zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS. - Decyzja rzeczywiście idzie w tym kierunku, żeby tego limitu nie zmieniać, więc faktycznie będzie potrzeba dodatkowych środków finansowych. Albo musimy ich poszukać, albo zdecydować się na niewielki deficyt budżetowy. O wiele mniejszy niż w poprzednich latach - powiedział Piotr Müller.

"Nie ma na stole takiej oferty"

Rzecznik rządu w rozmowie z "SE" potwierdził, że w rządzie pojawi się kilka nowych twarzy. - Wicepremier Jarosław Gowin wprost wskazuje na Jadwigę Emilewicz i ona ministrem na pewno pozostanie. Ale w innych obszarach życia gospodarczego jest przewidzianych kilka zmian - zapowiedział.

Piotr Müller poinformował, że nadal trwają analizy w sprawie ewentualnego przywrócenia Ministerstwa Skarbu. - Ale faktycznie wydaje się, że inny sposób nadzoru właścicielskiego będzie lepiej funkcjonował - zaznaczył. Pytany, czy na czele tego resortu mógłby stanąć Jacek Sasin, rzecznik rządu ocenił, że "to jest na pewno dobra kandydatura".

Powiedział także, że minister Zbigniew Ziobro nie aspirował do objęcia stanowiska wicepremiera i "nie ma na stole takiej oferty". Wicepremierem nadal będzie natomiast Jarosław Gowin.

Rzecznik rządu powtórzył zapowiedzi, że premierem nowego rządu pozostanie Mateusz Morawiecki. Poinformował, że decyzje w sprawie składu nowego rządu podejmowali Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro jako liderzy partii koalicyjnych oraz premier Morawiecki.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: Mateusz Morawiecki ma nasze formalne poparcie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 10:02
- Kandydatura Mateusza Morawieckiego na premiera nigdy nie była kwestionowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Ma formalne poparcie Porozumienia. Jestem pewien, że w tym tygodniu formalnego poparcia udzieli także Solidarna Polska - powiedział wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: zwycięstwo nad siłami Polski Minus trzeba przypieczętować

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 16:14
"Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy będzie gwarancją budowania zamożnej, sprawiedliwej i silnej Rzeczypospolitej" - napisał Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do parlamentarzystów PiS. Dodał, że "piękne zwycięstwo nad siłami Polski Minus" w wyborach parlamentarnych "trzeba przypieczętować" sukcesem w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: Porozumienie i Solidarna Polska prawdopodobnie wskażą po dwóch ministrów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 18:28
- Nie przewiduję, że w nowym rządzie zmieni się układ sił. Nasi koalicjanci z Porozumienia i Solidarnej Polski wskazywali do tej pory po dwóch konstytucyjnych ministrów i wszystko na to wskazuje, że tak zostanie - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest najwłaściwszy kierunek

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:30
- Powstanie nowy resort  gospodarczy, który będzie chciał potencjał państwa tkwiący w gospodarce wykorzystać dla zwiększenia tempa wzrostu gospodarczego - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" wicepremier Jacek Sasin. - W spółkach Skarbu Państwa są ogromne walory - dodał.
rozwiń zwiń