X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik Episkopatu przed 1 listopada: pokażmy modlitewną pamięć w internecie

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 16:05
Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik zaapelował do wiernych odwiedzających cmentarze o włączenie się w akcję #Zaduszki w mediach społecznościowych. Chodzi o publikowanie w sieciach społecznościowych zdjęć właśnie z takim hasztagiem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Szymon Mucha / Shutterstock

- W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na grobach naszych bliskich płoną znicze. To znak pamięci i modlitwy. Pokażmy modlitewną pamięć także w internecie - powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

>>> CZYTAJ TAKŻE: "Halloween ma alternatywę, która promuje świętość, radość i dobroć"

halloween-zakupy-handel-shutterstock-1200.jpg
Kulturoznawca o Halloween: to wydmuszka w atrakcyjnym opakowaniu

Wyjaśnił, że akcja #Zaduszki ma na celu przede wszystkim tworzenie wspólnoty modlitewnej, a idea świetnie przyjęła się wśród internautów. Przez ostatnie dwa lata zmieścili oni w internecie tysiące zdjęć, zapewnień o modlitwie i próśb o nią.

Według duchownego nasza modlitwa jest największym darem, którego zmarli bardzo potrzebują. Ksiądz Rytel-Andrianik dodał, że akcja jest też szansą na pokazanie całemu światu, jak piękna jest Polska tradycja modlitwy za zmarłych, dekoracji grobów i odwiedzin na cmentarzach.

pg,IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Wszystkich Świętych w dawnej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 05:45
Nie ma na świecie grupy społecznej, której obce byłoby celebrowanie pamięci o zmarłych przodkach. Zwyczaj oddawania im czci wywodzi się już z czasów prehistorycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Br. Szymon Janowski: Kościół głosi, że śmierć nie jest końcem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 17:00
- Kościół w czasie pogrzebu głosi pozytywną wizję śmierci. Mówimy, że śmierć nie jest końcem. Jest początkiem życia w pełni. Opieramy się na doświadczeniu Chrystusa, który zmartwychwstał. Na tym opiera się cały Kościół i cała wiara chrześcijańska - powiedział w Polskim Radiu 24 kapucyn brat Szymon Janowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturoznawca: Halloween to wydmuszka w atrakcyjnym opakowaniu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 12:54
- Halloween to czas wzmożonej konsumpcji, o tym nie możemy zapominać. To antyteza tego, czego byśmy oczekiwali i do czego przywykliśmy na początku listopada - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Piotr Jakubowski, kulturoznawca z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń