X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ks. dr Jarosław Grabowski: spotkanie z Bogiem jest naszym przeznaczeniem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:08
– Uroczystość Wszystkich Świętych to znak więzi Kościoła z tymi, którzy dostąpili już spotkania z Chrystusem. To przypomnienie prawdy o świętych obcowaniu, czyli zjednoczeniu w wierze z chrześcijanami będącymi już w niebie – powiedział ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny tygodnika "Niedziela".
Audio
  • 31.10.19 Ks. dr Jarosław Grabowski: życie to szybko mijająca chwila.
.
.Foto: Pixabay.com

Uroczystość Wszystkich Świętych to szczególny dzień dla chrześcijan. 1 listopada, odwiedzając cmentarze i wspominając tych, którzy zmarli, pojawia się wyjątkowa okazja do tego, by zastanowić się i przemyśleć to, czym jest życie i jak je przeżywamy.

znicz1200.jpg
Wszystkich Świętych w historii i różnych zakątkach świata

– Życie z jednej strony jest łaską, a z drugiej szybko przemijającą chwilą. Uroczystość Wszystkich Świętych to znak więzi Kościoła z tymi, którzy przeszli już na spotkanie z Chrystusem. To przypomnienie prawdy o świętych obcowaniu, czyli zjednoczeniu w wierze z chrześcijanami będącymi już w niebie. Kościół, przy okazji uroczystości, wskazuje drogę prowadzącą do świętości i spotkania się z Bogiem w życiu pozaziemskim, co jest naszym przeznaczeniem – podkreślił ks. dr Jarosław Grabowski.

Bliscy nam święci

Duchowny przypomniał, że 1 listopada chrześcijanie wspominają nie tylko oficjalnie uznanych świętych, którzy orędują za nami i do których modlimy się o wstawiennictwo. Tego dnia przywoływani są również wszyscy wierni zmarli, jacy osiągnęli już zbawienie.

gro1.jpg
Obchody Wszystkich Świętych wczoraj i dziś

– Modlimy się na cmentarzach w intencji zmarłych za wstawiennictwem świętych. Są nimi dla nas często nie ci beatyfikowani i kanonizowani, ale właśnie ludzie, których znaliśmy i byli nam bliscy. Może to być babcia modląca się na różańcu lub mama czy tata poświęcający swoje życie dla dzieci. W naszej opinii mogą być świętymi – wskazał ks. dr Jarosław Grabowski.

Radosne święto

Na antenie Polskiego Radia 24 duchowny zwrócił uwagę, że uroczystość Wszystkich Świętych, jako święto nawiązujące do tych, którzy dostąpili zaszczytu zbawienia, powinna mieć radosny charakter, a Dzień Zaduszny, przypadający 2 listopada, przede wszystkim wymiar zadumy i refleksji.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 10.33

Czytaj także

Gdy mi Ciebie zabraknie…

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 15:57
Dzień Wszystkich Świętych to moment, gdy wracamy do przeszłości i wspominamy bliskich. Tym razem rozmawialiśmy o tych, dla których każde wspomnienie bliskiej nieżyjącej osoby sprawia jeszcze dotkliwy ból...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teolog: w Polsce nastąpiło niezwykłe pomieszanie świąt

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:42
1 listopada to uroczystość Wszystkich Świętych, ważny dla Kościoła katolickiego dzień. Radosny, bo wspominamy tych, którzy osiągnęli już niebo i otarli się o Boga. Zaś 2 listopada, zwany potocznie Zaduszkami, to dzień, w którym wspominamy wszystkich zmarłych, czekających w kolejce do nieba, czyli dzień zadumy.  
rozwiń zwiń