X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kilkadziesiąt instytucji kultury przygotowało zniżki dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 16:45
Zamek Królewski w Warszawie, Wawel, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Opera Wrocławska, Teatr Wielki w Poznaniu i kilkadziesiąt innych instytucji kulturalnych przygotowało zniżki dla turystów w ramach akcji "Weekend za pół ceny" i "Darmowy listopad".
Ogród Dolny Zamku Królewskiego w Warszawie będzie czynny przez cały rok
Ogród Dolny Zamku Królewskiego w Warszawie będzie czynny przez cały rokFoto: twitter.com/Zamek_Krolewski

W akcji "Weekend za pół ceny", która odbędzie się w dniach 22-24 listopada, zniżki dla turystów przygotowało ponad tysiąc atrakcji turystycznych, kulturalnych i gastronomicznych - poinformował w czwartek prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną (POT) akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" odbywa się dwa razy do roku poza głównym sezonem turystycznym, począwszy od 2016 r. i jest skierowana do branży turystycznej i turystów. W tym roku przystąpiło do niej kilkadziesiąt muzeów, galerii, teatrów i innych instytucji kultury.

shutterstock_wawel 1200.jpg
Skarbiec Koronny na Wawelu

Atrakcje w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie i Warszawie

W Warszawie do akcji przystąpiły m.in. Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości, Muzeum Chopina oraz Teatr Polski, Teatr Druga Strefa i Teatr Narodowy, gdzie będzie można zobaczyć spektakle "IRONBOUND. Za torami, za mostem" oraz "Opowieść zimowa".

W Gdańsku tańsze będą bilety m.in. do Muzeum II Wojny Światowej, Teatru Wybrzeże i Opery Bałtyckiej, a w Poznaniu do Muzeum Archeologicznego i Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki.

Teatr Polski we Wrocławiu, Opera Wrocławska, Muzeum Współczesne i Muzeum Pana Tadeusza to niektóre z instytucji ze stolicy Dolnego Śląska, które przystąpiły do programu.

>>>[CZYTAJ TEŻ] Dyrektor Muzeum II WŚ: odkrycia na Westerplatte to przełom

W stolicy Małopolski w akcji biorą udział m.in. oddziały Muzeum Krakowa, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Muzeum Armii Krajowej i Międzynarodowe Centrum Kultury.

"Królewskie" propozycje

Królewskie rezydencje: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski na Wawelu - po raz ósmy przystąpiły też do akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich", której inicjatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Zamku Królewskim można zwiedzać ekspozycje stałe oraz wystawę czasową "Poczet królów Polski", a w drugiej połowie listopada Bibliotekę Królewską – jedyne ocalałe z pożogi wojennej oryginalne wnętrze, Piwnicę Więzienną, Galerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta oraz Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej.

W Łazienkach Królewskich do końca listopada będzie można zwiedzać Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz królewskimi apartamentami, Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim i Królewską Galerią Rzeźby, Pałac Myślewicki z apartamentami ks. Józefa Poniatowskiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa z ekspozycjami stałymi.

Z kolei w Muzeum Pałacu Króla Jana III m.in. Apartamenty Marszałkowej Lubomirskiej, Pokoje Chińskie i Myśliwskie oraz Galerię Magazynową, a na Wawelu wystawy "Reprezentacyjne Komnaty Królewskie", "Wawel Zaginiony", "Skarbiec Koronny i Zbrojownia”, "Porcelana miśnieńska w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu".

Szczegóły na stronach internetowych instytucji kultury oraz na www.polskazobaczwiecej.pl.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak