more_horiz
Wiadomości

Antoni Macierewicz (PiS): W. Kosiniak-Kamysz chce być liderem tęczowego zaplecza

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 17:30
– Nie wróżę powodzenia opozycji jeśli chodzi o wybory prezydenckie – mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Antoni Macierewicz. Podkreślił, że ludzie którzy wspierają ideologię LGBT, nie mają większych szans na akceptację wśród Polaków.
Audio
  • 03.11.19 Przekładaniec Jachowicza. Antoni Macierewicz: Kosiniak-Kamysz wraca pod skrzydła LGBT
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W Wierzchosławicach koło Tarnowa odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Naczelnej PSL. W jego trakcie Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do zbliżających się wyborów prezydenckich. Powiedział, że PSL jest gotowe stanąć do tych wyborów i jest do tego przygotowane. 

Dodał, że aby wygrać wybory prezydenckie, nie wystarczy być dzisiaj kandydatem formacji politycznej. -Trzeba być kandydatem szerokiego porozumienia. Osobiście jestem na to gotowy - mówił.

"Doraźny blef"

1200 galicka i.jpg
A. Macierewicz: polskość była dla I. Galickiej powodem do dumy

Oceniając szanse na prezydenturę lidera PSL, poseł Antoni Macierewicz zaznaczył że jego formuła chrześcijańska, którą prezentował przed wyborami do Sejmu, była "doraźnym blefem". - Teraz chce on być liderem tęczowego zaplecza, wrócić pod skrzydła LGBT - dodał. Gość PR24 zaznaczył, że to działanie nie doprowadzi do sukcesu w wyborach prezydenckich.

"Kultura to obszar zapuszczony"

Mówiąc o tym czym PiS powinien zając się w tej kadencji parlamentu, wymienił kontynuację zmiany społeczno-gospodarczej, reformę wymiaru sprawiedliwości i kulturę. - To jeden z najbardziej zapuszczonych obszarów, do którego trzeba się przyłożyć - podkreślił. Zaznaczył, że chodzi też o szkoły średnie i wyższe. Tam jak dodał dominuje ofensywa tęczowa. - Jeśli będzie kontynuowana, będziemy skazani na marginalizacje i destrukcję - dodał poseł PiS.

1200_Kosiniak_PAP.jpg
W. Kosiniak-Kamysz kandydatem na prezydenta? Ekspert: szachowe zagranie

- Jesteśmy jedynym narodem, który marnuje własny dorobek cywilizacyjny - mówił Antoni Macierewicz. Wymienił Warszawę, gdzie, jak zauważył, jest symbol władzy stalinowskiej , a nie ma pomnika żołnierzy Wojska Polskiego, które ocaliło i Polskę i Europę w 1920 roku.

"Raport podkomisji smoleńskiej, przed kwietniem"

Były szef MON mówił tez o raporcie podkomisji smoleńskiej . Jak zaznaczył, powinien on być gotowy przed kwietniem przyszłego roku.Komentując sprawę zatrzymania burmistrza Włoch, Artura W. z PO powiedział, że to problem kryminalizacji i agenturalizacji.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/jj

-------------------------------------

Data emisji: 3.11.2019

Godzina emisji: 17:06

 

Zobacz także

Zobacz także