X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ile zarabiają prezesi spółdzielni mieszkaniowych? Ujawniono kwoty

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 11:58
Jak informuje "Fakt" prezesi spółdzielni mieszkaniowych zarabiają niekiedy więcej niż prezydent i premier razem wzięci, a ich miesięczne wynagrodzenia idą w dziesiątki tysięcy złotych. Według gazety, zjawisko rozpasania tych instytucji jest ogromne. Dziennikarze pokazują to na przykładzie olsztyńskiej spółdzielni Pojezierze.
Osiedle mieszkaniowe jednej z największych olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych - Pojezierze
Osiedle mieszkaniowe jednej z największych olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych - PojezierzeFoto: PAP/Monika Kaczyńska

Według doniesień "Faktu" mieszkańcy olsztyńskiego osiedla co miesiąc z niepokojem zaglądają do swoich skrzynek, obawiając się kolejnej podwyżki. "W ciągu pół roku opłata eksploatacyjna w tej spółdzielni rosła jak na drożdżach z 1,55 zł do 1,86 zł za metr mieszkania" - informuje gazeta.

Czytaj więcej
staroń lidia free 1200.jpg
Jak likwidować patologie w spółdzielniach mieszkaniowych?

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prawo spółdzielcze do zmiany?

Tymczasem kierownictwo spółdzielni ma otrzymywać gigantyczne pensje. "Prezes Barański pobiera z kasy 60 tys. zł. Jego zastępcy przytulają po około 40 tys. zł miesięcznie" - pisze "Fakt". Rocznie ma to obciążać budżet spółdzielni na prawie półtora miliona złotych.

"Mikro podwyżki"

- Cała rada nadzorcza i zarząd powinni zostać odwołani. Dostaję 1900 złotych emerytury i muszę z tego utrzymać i siebie, i ich. I ciągle robią mikro podwyżki czynszu. Tak po parę złotych, żeby mieszkańcy się nie zorientowali. Mnie emerytki nie stać na tak drogich prezesów - skomentowała sprawę w rozmowie z dziennikiem mieszkanka osiedla.

Ta spółdzielnia jest jedną z największych w mieście, liczy 140 budynków, 11 tys. mieszkań i około 33 tys. mieszkańców.

Czytaj więcej
dom dewastacja pixabay 1200x660.jpg
Prawa i obowiązki członków wspólnoty mieszkaniowej

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Deweloperzy nie próżnują. Do użytku trafia coraz więcej mieszkań

Według "Faktu", aby zapobiec tego typu procederom, należy wprowadzić bezwzględną jawność wynagrodzeń kierownictwa spółek mieszkaniowych, która byłaby objęta stosowną ustawą.

jp/Fakt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Likwidacja książeczki mieszkaniowej może być opłacalna. Otrzymamy za to np. środki na remont

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 07:36
Książeczki mieszkaniowe zakładane były w Polsce od lat pięćdziesiątych XX wieku do 23 października 1990 roku. Szacuje się, że jest ich jeszcze około miliona. Za ich likwidację oraz wypłatę pieniędzy odpowiedzialny jest PKO Bank Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do sądów wpłynęło ponad 905 tys. zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 15:20
Do połowy roku do sądów wieczystoksięgowych wpłynęło 905 201 zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Według szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju to ponad 36 procent ogólnej liczby użytkowników wieczystych w Polsce. 
rozwiń zwiń