X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tłumy Polaków na placu Piłsudskiego. "Manifestacja naszej solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 14:25
- Przyszliśmy zamanifestować naszą solidarność narodową, pokazać dzieciom, co znaczą nasze wartości, bo jesteśmy Polakami - mówią uczestniczy uroczystości Święta Niepodległości na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Uczestnicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie
Uczestnicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Na godzinę przed rozpoczęciem - ok. 11.00 - głównych uroczystości Święta Niepodległości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i członków rządu w kierunku placu Piłsudskiego w Warszawie ciągnęły tłumy mieszkańców stolicy i przyjezdnych. Ogród Saski, do którego przylega plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza zapełniali ludzie z biało-czerwonymi flagami, opaskami na ramionach i kotylionami w narodowych barwach.

- Przyszliśmy tu, aby zamanifestować naszą narodową solidarność - powiedział Grzegorz Biesaga. Przybył na uroczystości z dwojgiem dzieci - 6-letnią Lili i 9-letnim Kubą. Pan Grzegorz urodził się w Stanach Zjednoczonych w rodzinie polskich emigrantów. Przyjechał na studia do Polski i tu pozostał. - Początkowo decyzja o przyjeździe do kraju była podyktowana względami ekonomicznymi. Studia były tańsze niż w Stanach - przyznał. Podkreślił, że po kilku latach zrozumiał, iż tu jest jego miejsce i postanowił zostać. Nie ukrywał, że jego rodzice wyjechali z ojczyzny w poszukiwaniu lepszego życia. - Teraz lepsze życie jest tu, dlatego postanowiłem pozostać - wyjaśnił.

"Możemy nauczyć dzieci, jakie są nasze barwy narodowe"

Pani Agata z Warszawy przyszła na uroczystości 11 listopada z mężem, dwojgiem dzieci oraz ich dziadkami. - Chcemy pokazać dzieciom defiladę - powiedziała. Jej mąż Rafał podkreślił, że rodzinny udział w święcie ma walor wychowawczy. - Możemy nauczyć dzieci, jakie są nasze barwy narodowe, które wartości są dla nas najcenniejsze - wskazał.

duda 1200 pap.jpg
Prezydent: historycy mówią, że dzisiejsza Polska jest najbardziej wolna od XVII wieku

- Cieszę się, że jest tu tak wielu młodych ludzi z flagami w rękach, udekorowanych kotylionami w barwach narodowych - powiedziała pani Sabina, emerytowana nauczycielka. - Widzę, że moja praca i praca wielu innych wychowawców oraz pedagogów nie poszła na marne, że przynosi owoce - dodała. Podkreśliła, że od wielu lat bierze udział w uroczystościach 11 listopada na pl. Piłsudskiego. - Przychodzę tu, bo jestem Polką - oznajmiła z dumą w głosie.

W centrum Warszawy, okolicach placu Piłsudskiego i w Ogrodzie Saskim sprzedawcy oferowali flagi, chorągiewki, opaski i kotyliony w barwach narodowych. Choć ceny sięgały od 15 zł za kotyliony i wpinki do 40 zł za flagi, chętnych nie brakowało. - Patriotyzm musi kosztować - skwitował jeden ze sprzedawców, który usłyszał narzekanie na wysokie ceny.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier w spocie na dzień niepodległości: patriotyzm to miłość do Polski każdego dnia

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 10:32
- 11 listopada, w Święto Niepodległości, chcemy dać szczególny wyraz miłości do Polski. Wywieśmy flagi narodowe w swoich domach i wspólnie świętujmy – zaapelował premier Mateusz Morawiecki w spocie opublikowanym przez KPRM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent odznaczył Orderem Orła Białego prof. Andrzeja Nowaka i prof. Grażynę Świątecką

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 11:47
Prezydent Andrzej Duda odznaczył Orderem Orła Białego profesora Andrzeja Nowaka oraz profesor Grażynę Świątecką. W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Kowalski: chcemy, by Święto Niepodległości było radosne

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 12:20
- Kilka lat temu obserwowałem obchody święta niepodległości na zachodzie Francji, w małej wiosce nad oceanem. Gmina tam sfinansowała dla wszystkich ucztę z muli, był koncert, było radośnie. My w Polsce też chcemy tak świętować, mamy swoje atrybuty - mówił w Dwójce dyrektor Biura Programu "Niepodległa".
rozwiń zwiń