more_horiz
Wiadomości

Grzegorz Schetyna: w Senacie został uhonorowany werdykt wyborczy z 13 października

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 20:12
- Werdykt wyborczy z 13 października został w Senacie uhonorowany - powiedział we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna na konferencji z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Dodał, że teraz Senat pokaże dobrą współpracę między opozycją a partią rządzącą.
Tomasz Grodzki (w środku) i Grzegorz Schetyna
Tomasz Grodzki (w środku) i Grzegorz SchetynaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że tak jak w Sejmie skończyła się opozycja totalna, tak w Senacie skończyła się władza totalna.

tomasz grodzki senat pap 1200.jpg
Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu X kadencji. "Przyjmuję tę funkcję z pokorą"

G. Schetyna: werdykt wyborczy uhonorowany

- Werdykt wyborczy, który Polacy wydali 13 października decydując o zwycięstwie opozycji w wyborach do Senatu, został dzisiaj uhonorowany głosowaniem większości opozycyjnej - mówił Grzegorz Schetyna.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji. Wybrano marszałka

Dziękował wszystkim, z którymi udało się ustalić zasady współpracy - wybranemu na marszałka Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, liderowi SLD Włodzimierzowi Czarzastemu, prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, senatorom niezależnym - Krzysztofowi Kwiatkowskiemu i Wadimowi Tyszkiewiczowi.

"Prawdziwa izba wyższa parlamentu"

Senat, mówił lider PO, stał się "prawdziwą izbą wyższą polskiego parlamentu". - Jestem przekonany, że te najbliższe dni, tygodnie i miesiące pokażą to. Pokażą dobrą współpracę między większością a mniejszością, między opozycją a tymi, którzy reprezentują partię rządzącą. Wreszcie, że to Senat, posiadając legislacyjną inicjatywę, będzie mógł zajmować się tym co najważniejsze - mówił Grzegorz Schetyna.

Zapewnił, że w Senacie będzie "uczciwa debata". - Prawo mniejszości, prawo opozycji będzie szanowane, nie tak jak przez ostatnie cztery lata w Sejmie i w Senacie, ale w normalny, otwarty, demokratyczny sposób. A to Senat będzie dbał o wartości nadrzędne, o szacunek do konstytucji, o praworządność - przekonywał lider PO.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jakub Pacan: w dłuższej perspektywie opozycji nie opłaca się blokowanie działań rządu

- Każdy głos opozycji musi być wysłuchany i dla nas to jest najważniejszy przekaz - zaznaczył Grzegorz Schetyna. - Chciałbym dedykować to głosowanie i tę decyzję Senatu prezesowi Kaczyńskiemu, który powiedział, że opozycja totalna się skończyła. Chciałem mu powiedzieć, że dzisiaj skończyła się władza totalna, że trzeba szanować opozycję i Senat - dodał.

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem