X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pieniądze dla samorządów. P. Müller odpowiada R. Trzaskowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 16:49
- Apele samorządów, w tym prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, o to by rząd dokładał dodatkowe środki finansowe są nietrafione, bo dodatkowe środki już trafiły do samorządów, przychody stolicy z CIT i PIT wzrosły o 37 proc. - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas środowej konferencji prasowej poświęconej tematyce miejskiego budżetu zaapelował do premiera o pomoc finansową w realizacji kluczowych inwestycji. Jak wskazał, zmniejszone dochody stolicy są wynikiem m.in. zmian podatkowych wprowadzonych przez rząd i reformy edukacji. Jak mówił Trzaskowski, jeśli rząd nie udzieli Warszawie wsparcia w zakresie inwestycji, to miasto będzie musiało zamrozić m.in. budowę obwodnicy śródmiejskiej i budowę Sinfonia Varsovia.

EN_smieci-1200.jpg
Drożej za śmieci w Warszawie. R. Trzaskowski będzie się tłumaczył

Apel ten ma związek ze zmniejszonymi dochodami stolicy. Prezydent Trzaskowski zaznaczył, że w związku ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi przez rząd i reformą edukacji, dochody Warszawy zmniejszą się o 810 mln zł.

Rzecznik rządu, odnosząc się do słów Trzaskowskiego, podkreślił, że nieprawdziwa jest informacja o tym, iż jednostki samorządu terytorialnego tracą na rządach PiS.

P. Müller: za rządów PiS wzrosły dochody samorządów

- Przez cztery lata, gdy Prawo i Sprawiedliwość sprawowało rządy, dzięki dobrym działaniom gospodarczym, dochody jednostek samorządu terytorialnego znacząco się podwyższyły. W związku z tym obniżka podatków, mimo że faktycznie przynosi spore przychody do budżetów domowych obywateli, to jest złożona i z rezygnacji częściowej z dochodów do budżetu państwa jako całości, jak również częściowo z dochodów samorządu terytorialnego. Natomiast nie zmienia to faktu, że Warszawa porównując lata 2015-2018 z PIT i CIT ma przychody większe o 37 proc., czyli bardzo wiele w stosunku do lat poprzednich - oświadczył Müller.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Kopciuchy wciąż trują Warszawę. Puste obietnice ratusza w walce ze smogiem

Rzecznik rządu dodał, że taki wzrost występuje w bardzo wielu miastach wojewódzkich w Polsce. Jako przykład podał Kraków i Wrocław, gdzie wzrosty przychodów - jak mówił - sięgają odpowiednio 46 i 36 proc. Jak powiedział, inne miasta mogą pochwalić się wzrostami na poziomie ponad 20 proc.

- W związku z tym apele samorządów o to, aby rząd dokładał dodatkowe środki finansowe są apelami nietrafionymi, ponieważ dodatkowe środki finansowe do samorządu terytorialnego już trafiły dzięki dobrym działaniom gospodarczym rządu oraz pracy Polaków - podkreślił Müller.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: Rafał Trzaskowski nie poradził sobie ws. "Czajki"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 07:58
Fakt jest taki, że miasto stołeczne Warszawa w tej sytuacji by sobie nie poradziło - powiedział w "Sygnałach dnia" rzecznik rządu Piotr Müller, komentując awarię oczyszczalni "Czajka" i pomoc udzieloną przez rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zatrzymany przez CBA Artur W. dalej będzie burmistrzem Włoch? Rada dzielnicy podejmie decyzję we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:45
We wtorek odbędą się sesje rady stołecznej dzielnicy Włochy w sprawie odwołania Artura W. z funkcji burmistrza oraz powołania nowego burmistrza i jego zastępców. Artur W. jest podejrzany o przyjęcie 200 tys. zł łapówki.
rozwiń zwiń