X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szkolenie Wojsk Obrony Terytorialnej w 12 województwach. Trwa rekrutacja

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:08
- W najbliższy weekend w 12 województwach będzie się szkoliło osiem tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował rzecznik tej formacji ppłk Marek Pietrzak. Szkolenia będą realizowane w rejonach odpowiedniości żołnierzy, dlatego będzie ich można spotkać na ulicach miejscowości.
WOT. Zdjęcie ilustracyjne
WOT. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Foto: TT/Terytorialsi

"Zapowiada się intensywny szkoleniowy weekend w Wojskach Obrony Terytorialnej. W najbliższą sobotę i niedzielę. Na terenie dwunastu województw w szkoleniach weźmie udział osiem tysięcy żołnierzy. Część szkoleń będzie realizowana w stałych rejonach odpowiedzialności, dlatego terytorialsów będzie można spotkać też na ulicach naszych miejscowości" - napisała rzecznik WOT.

wot1200.jpg
Nominacje i wyróżnienia. Wojska Obrony Terytorialnej obchodzą swoje święto

Równolegle ze szkoleniami trwa zaciąg do służby w szeregach WOT. Według informacji rzecznika, powołania do tej służby trwają obecnie w Osowcu, Rzeszowie, Giżycku, Grójcu, Słupsku, Kutnie oraz w Rząsce. W piątek i w sobotę szeregi formacji zasili 500 nowych ochotników.

Tysiące żołnierzy

- Wojska Obrony Terytorialnej konsekwentnie zwiększają swój potencjał. Szeregi formacji zasilają kolejni ochotnicy. Formowane są kolejne brygady, bataliony i kompanie. W każdy weekend odbywają się szkolenia, w których biorą udział tysiące żołnierzy – ochotników - podkreśla ppłk Pietrzak.

Wojska Obrony Terytorialnej jako piąty, najmłodszy rodzaj sił zbrojnych, powstały z początkiem 2017 r. Obecnie w formacji służbę pełni ponad 22 tys. żołnierzy. W pierwszym okresie powstawania formacji struktury WOT były budowane na wschodniej ścianie kraju. Obecnie są już tworzone w województwach zachodnich.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojska Obrony Terytorialnej z nową bronią. Szef MON podpisze dokumenty

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 07:01
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak weźmie udział w uroczystości podpisania dokumentów dotyczących kolejnych dostaw broni strzeleckiej dla Wojska Polskiego. Wydarzenie zaczynające się o godzinie 9.00 zostanie zorganizowane w Fabryce Broni "Łucznik" w Radomiu. Planowane jest wystąpienie szefa MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MON: służba w WOT wymaga poświęcenia i ma wielką wartość

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 16:52
Blisko 80 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę w Radomiu. Uroczystość połączono z Dniem Otwartych Koszar i akcją oddawania krwi. W całym kraju w szeregach WOT służy już ponad 22 tysiące osób.
rozwiń zwiń