X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grzegorz Schetyna: pokażemy kandydata, który będzie mógł pokonać Andrzeja Dudę

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 15:53
Prawybory prezydenckie są niezbędne. Pokażemy dobre programy, emocje i kandydata, który będzie w stanie odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie – powiedział w Swarzędzu lider PO Grzegorz Schetyna.
Małgorzata Kidawa-Błońska (P), Grzegorz Schetyna (C) i Rafał Grupiński (L)
Małgorzata Kidawa-Błońska (P), Grzegorz Schetyna (C) i Rafał Grupiński (L)Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Przypomniał, że prawybory rozpoczną się w przyszłym tygodniu, a zakończą 14 grudnia. Pytany o to, jaka osoba ma szanse wygrać wybory prezydenckie powiedział, że musi to być osoba "ciężko pracująca w kampanii, przekonywująca, wyrazista - taka, której będzie zależeć na tej kampanii".

twitter schetyna sikorski 1200.jpg
Lider PO odpowiada R. Sikorskiemu: prawybory nie były ustawione

Zaangażowanie w rozmowę i prezentację programu

- Na pewno musi to być osoba, która będzie bardzo zaangażowana w codzienną obecność, w rozmowę z ludźmi, w prezentację programu. I taka, która będzie w stanie w drugiej turze - bo jestem przekonany, że ta druga tura będzie - przekonać wyborców środowisk partii kandydatów opozycyjnych do głosowania na siebie - powiedział.

Odnosząc się do informacji, że Rafał Trzaskowski zadeklarował, że nie będzie startował jako kandydat opozycji w wyborach prezydenckich i wskazał jako najlepszego kandydata wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską, Schetyna powiedział, że kandydata i tak powinny wyłonić prawybory.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ekspert o sytuacji w PO: słaba pozycja Schetyny to sygnał dla konkurentów

- Prawybory są niezbędne. Pokażą dobrą prezentację programów, dobrą konkurencję, dobre emocje i to, że kandydat Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej będzie faworytem do tego, żeby w drugiej turze odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie. Właśnie po to są te prawybory, właśnie po to jest nasze zaangażowanie, właśnie dlatego tak głęboko wierzymy, że to ma sens, żeby do tego doprowadzić – dodał lider PO.

G. Schetyna: ważne jest wzbudzenie zaufania

Zaznaczył, że nieważne jest, czy kandydat na prezydenta będzie politykiem, samorządowcem, czy reprezentantem jeszcze innego środowiska. - Ma to być taki kandydat, który będzie w stanie przekonać te 8 – 10 milionów rodaków do tego, żeby mu zaufali. Ważne są cechy charakteru, ważne jest przekonanie, że bardzo chce i że jest osobą, która pokazuje nową jakość, daje szansę na zwycięstwo – powiedział.

trzaskowski 1200 pap.jpg
Rafał Trzaskowski: nie będę startował w wyborach prezydenckich

Lider PO zapewnił, że kalendarz przygotowań do wyborów prezydenckich jest precyzyjny i nie ogranicza szans wyłonionego w prawyborach kandydata w wyścigu o prezydencki fotel.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] M. Kidawa-Błońska o wyborach w PO: nie wiem, czy poprę Grzegorza Schetynę

- Pół roku do wyborów to nie jest dużo, ale wystarczy, żeby być przekonywującym i przeprowadzić dobrą kampanię. Musimy mieć przekonanie, że znajdujemy i inwestujemy w kandydata, który naprawdę ma szansę – powiedział.

Najpierw kandydat, potem przewodniczący

Grzegorz Schetyna pytany był też o swój udział wyborach na lidera Platformy Obywatelskiej. - Wybory na szefa partii są w styczniu, natomiast ja jestem zwolennikiem sekwencyjności: dzisiaj mówimy o prawyborach, które zamkniemy decyzją 14 grudnia, potem o wyborach wewnętrznych na szefa partii - powiedział.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał do Swarzędza na zebranie rady regionu wielkopolskiej PO RP.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] G. Schetyna: nie mówię "nie" ws. startu w wyborach na lidera PO

Zarząd Krajowy Platformy podjął decyzję, że kandydat KO na prezydenta zostanie wybrany w drodze pewnego rodzaju prawyborów. Powołana została Krajowa Komisja Wyborcza, która będzie przyjmować do 19 listopada zgłoszenia kandydatów. Przez kolejne trzy tygodnie będą oni prezentować swoje poglądy i propozycje. Wyboru kandydata ostatecznie dokonają w głosowaniu delegaci na Konwencję Krajową, która odbędzie się 14 grudnia.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Augustynowska: do końca roku PO wyłoni kandydata do wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 15:24
- Cieszę się, że Donald Tusk odpowiedzialnie i szybko poinformował o swojej decyzji. Mam nadzieję, że wybierzemy wkrótce kandydata. Najprawdopodobniej wyłonimy go do końca tego roku - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Augustynowska z PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Sakiewicz: z G. Schetyną jako liderem opozycja nie wygra kolejnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 09:47
- Zyskiem Prawa i Sprawiedliwości w związku z sytuacją w Senacie jest wzmocnienie Grzegorza Schetyny. Marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest, by Grzegorz Schetyna utrzymał się jak najdłużej. Ten lider zapewnia, że opozycja nie wygra kolejnych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna "Faktu" i publicysta Piotr Pałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Trzaskowski: nie będę startował w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 22:33
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadeklarował w piątek, że nie będzie startował, jako kandydat opozycji w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem, najlepszym kandydatem opozycji na to stanowisko jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).
rozwiń zwiń