more_horiz
Wiadomości

Sąd Najwyższy odroczył orzeczenie ws. Marka Falenty

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 15:53
Sąd Najwyższy odroczył do 26 listopada wydanie orzeczenia w sprawie kasacji biznesmena Marka Falenty skazanego prawomocnie na dwa i pół roku więzienia w związku tak zwaną aferą podsłuchową z 2014 roku.
Sąd Najwyższy
Sąd NajwyższyFoto: Shutterstock

Kasację złożyła obrona Marka Falenty argumentując ją między innymi "rażącym naruszeniem przepisów postępowania" przez sąd drugiej instancji.

Czytaj więcej
1200_Falenta_PAP.jpg
Marek Falenta chce udowodnić, że nie kłamie. Wniosek o zbadanie wariografem

Afera taśmowa

Tak zwana afera podsłuchowa dotyczyła nagrywania rozmów kilkudziesięciu osób związanych z polityką i biznesem, do których miało dochodzić w latach 2013-2014 w kilku stołecznych restauracjach. Wśród nagrywanych byli między innymi: ministrowie rządu Donalda Tuska, ówczesny prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka i były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Marek Falenta był jedną z czterech zatrzymanych w tej sprawie osób. Zarzucono im instalowanie nielegalnych podsłuchów.

ENA i zatrzymanie

W 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Falentę na dwa i pół roku więzienia. W 2017 roku wyrok uprawomocnił się, ale obrona oskarżonego wnosiła o odroczenie wykonania kary ze względy na zły stan zdrowia biznesmena. Ten wniosek w 2018 roku odrzucił Sąd Okręgowy. W styczniu Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że Marek Falenta jednak trafi do więzienia.

W zakładzie karnym miał się stawić na początku lutego, jednak tego nie zrobił. Za ukrywającym się biznesmenem wydano Europejski Nakaz Aresztowania. 5 kwietnia Falentę zatrzymano w Hiszpanii i sprowadzono do Polski. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Marek Falenta sąd

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem