more_horiz
Wiadomości

Polska wygrała po raz drugi z rzędu. Przypominamy sukces Roksany Węgiel

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 19:00
Roksana Węgiel dziecięcy konkurs piosenki Eurowizji wygrała w 2018 roku. W finale imprezy, która odbyła się w Mińsku na Białorusi, nastolatka z naszego kraju zdobyła sympatię publiczności i sędziów piosenką "Anyone I Want To Be".
Audio
  • Roksana Węgiel z Polski zwyciężyła w Mińsku w finale Eurowizji Junior 2018. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Powitanie Roksany Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior, na warszawskim lotnisku, po jej powrocie do Polski
Powitanie Roksany Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior, na warszawskim lotnisku, po jej powrocie do PolskiFoto: Mateusz Jagielski/East News

Było to pierwsze zwycięstwo Polski w tym konkursie.

Po zakończeniu konkursu Roksana Węgiel na konferencji prasowej dziękowała Białorusi za organizację konkursu, pozdrowiła Polskę i swoich sympatyków. - Dziękuję z całego serca polskim fanom. Gdyby nie oni, to tego zwycięstwa by nie było. Ja jeszcze w to nie wierzę. Naprawdę - powiedziała Roksana Węgiel. 

Dodała, że jej piosenka mówi o tym, iż najważniejsze są marzenia, które każdemu mogą pomóc osiągnąć wszystko.

Finałowe liczenie głosów było niezwykle emocjonujące. O zwycięstwie Roksany Węgiel zadecydowały głosy oddane przez telewidzów. Emocjom poddali się nawet dziennikarze prowadzący program w Białoruskiej Telewizji.

Dzięki zwycięstwu reprezentantki naszego kraju kolejny finał konkursu Eurowizji Junior mógł się odbyć w Polsce.

 

Imponująca kariera

Jak informuje oficjalna strona artystki, w styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

12 kwietnia 2019 roku ukazał się anglojęzyczny singiel "Lay Low", który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.

W maju 2019 Roksana pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

5 czerwca 2019 roku odbyła się premiera nowego singla "Dobrze jest, jak jest", którego teledysk w 48 godz. osiągnął ponad milion wyświetleń, a utwór zagościł na playlistach największych stacji radiowych w kraju.

7 czerwca 2019 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany "Roksana Węgiel", który zaledwie w dwa miesiące po premierze osiągnął status złotej płyty.

16 sierpnia odbyła się premiera kolejnego anglojęzycznego singla Roxie pt. "Live It Up" w kolaboracji z producentem B-OK oraz Kristianem Kostovem.

pm

Zobacz także

Zobacz także