X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki wręczył powołania nowym wojewodom

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 13:29
- Podejmując się tej ważnej roli wojewody, spełniacie państwo ogromnie ważną funkcję w terenie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wręczenia aktów powołania nowym wojewodom.
Audio
  • Mateusz Morawiecki: ogromny przyrost dochodów w samorządach powinien jednocześnie iść z podnoszeniem efektywności oraz zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych i takie oczekiwania mam wobec wojewodów (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/Kancelaria Premiera
  • Mateusz Morawiecki powołał czworo wojewodów
  • Akt powołania otrzymali Lech Sprawka, Konstanty Radziwiłł, Łukasz Mikołajczyk i Tobiasz Bocheński
  • - Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję - podkreślił premier

Premier Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek czworo wojewodów: byłego posła Lecha Sprawkę na wojewodę lubelskiego, byłego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła na wojewodę mazowieckiego. Były senator Łukasz Mikołajczyk został powołany na wojewodę wielkopolskiego, a Tobiasz Bocheński - na wojewodę łódzkiego.

morawiecki 1200 twitter.jpg
Premier powołał kierownictwo KPRM. Jest nowy szef gabinetu politycznego

- Serce Polski bije tak samo mocno w wielkich miastach, małych powiatach, jak i we wioskach. Mamy ogromne przekonanie, że ten okres, który za nami, jest krokiem we właściwym kierunki. Budujemy Polskę właściwie rozwijającą się w każdej miejscowości - mówił podczas uroczystości wręczenia aktów powołania nowym wojewodom Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił, urzędy wojewodów są integralną częścią całego aparatu publicznego, który zapewnia obecność państwa w każdym zakątku Polski. - Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale również głową i rękami. Patrzą na to, co dzieje się dobrze, poprawiają to, żeby było jeszcze lepiej, ale także usprawniają. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję - zaznaczył premier.

- Mam nadzieję, że pomysły likwidacji urzędu wojewodów są tylko pomysłami, bo wojewodowie są niezbędni do tego, żeby państwo było obecne tam, gdzie być musi - dodał Mateusz Morawiecki.

Mamy duży wzrost dochodów w samorządach

1200_Jarosław_Zieliński_East_News.jpg
J. Zieliński: kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań

Podczas uroczystości premier mówił o wzroście dochodów w samorządach. Poinformował, że wzrost w ostatnich czterech latach z tytułu podatku PIT to około 45 proc., a z tytułu podatku CIT około 35 proc. Premier podkreślił, jest to znacznie wyższy przyrost niż w okresach wcześniejszych. Dla przykładu podał, że jest to wzrost o około 0,5 mld. zł w Krakowie i w Poznaniu, a o 380 mln zł we Wrocławiu i o 1,8 mld zł w Warszawie.

Podziękował też szefowi MSWiA i koordynatorowi służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu za pracę. Jak wyjaśnił to podległe Kamińskiemu CBA i inne służby bardzo pomogły "przy uszczelnieniu podatkowym", co przełożyło się na wzrost dochodów samorządów.

- To jest wielki sukces, który musi być odpowiednio doceniony i przeanalizowany po stronie samorządów - stwierdził Mateusz Morawiecki. Jak dodał rząd chce, by wojewodowie razem urzędami marszałkowskimi "działali ręka w rękę".

- Ten ogromny przyrost dochodów w samorządach powinien jednocześnie iść z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych, przyspieszeniem pewnych procedur. Taką mam prośbę. Wszyscy obywatele patrzą w taki sposób na prace urzędów miast - mówił premier.

bb

Czytaj także

Premier: elektromobilność pozostaje priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 09:40
- Polska jest liderem w wielu obszarach elektromobilności - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, otwierając w czwartek w Warszawie forum poświęcone elektromobilności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o 30-krotności składek ZUS: czasami nie warto o pewne rzeczy kruszyć kopii

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:04
- Czasami warto odstąpić i dać sobie czas - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" odpowiadając na pytanie, czy grupa wicepremiera Jarosława Gowina zablokowała likwidację limitu tzw. 30-krotności składek do ZUS.
rozwiń zwiń