more_horiz
Wiadomości

Debata w PE nt. LGBT. Posłanka Wiosny: nie wolno szerzyć nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 09:15
- W tej chwili za sprawą upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego dopuszczalne są sytuacje w których np. restauracja może odmówić obsługi osoby o innej orientacji seksualnej - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Sowińska, posłanka Wiosny.
Audio
  • 29.11.19 Anita Sowińska: sformułowanie "tęczowa zaraza" to obrażanie ludzi
Anita Sowińska
Anita SowińskaFoto: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

We wtorek (26.11.19) w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat sytuacji osób LGBT w Polsce.

parlament europejski free shut 1200.jpg
W Parlamencie Europejskim debata o "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce

Większość europosłów, w tym z PO, wskazywała, że polskie władze odpowiadają za dyskryminację osób LGBT. Część, w tym europosłowie PiS, przekonywała, że Polska jest tolerancyjna.

Anita Sowińska odniosła się do słów europosła Roberta Biedronia, który podczas debaty mówił, że w Polsce są restauracje, hotele i sklepy, do których homoseksualiści nie mają wstępu. - Polacy są dyskryminowani, o tym świadczą międzynarodowe raporty, takie jak publikowane np. przez ILGA – podkreślała.

Posłanka komentowała także sprawę konferencji "Tęczowa zaraza – antychrześcijańska rewolucja w Polsce" organizowanej w Rybniku przez klub Polonia Christiana. Właściciel lokalu w którym miało mieć miejsce to wydarzenie odmówił wycofał się po interwencji m.in. Roberta Biedronia. - Sformułowanie "tęczowa zaraza" to obrażanie ludzi, nie możemy się na to zgodzić. W Polsce nie wolno szerzyć nienawiści - stwierdziła posłanka.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/ka

--------------------------------------

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 07:15

Zobacz także

Zobacz także