X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

J. Sasin ws. M. Banasia: oczekujemy honorowej rezygnacji, powinien mieć nieposzlakowaną opinię

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 09:16
- Wobec wątpliwości, które pojawiły się wokół interesów prezesa NIK Mariana Banasia, oczekujemy od niego honorowej decyzji podania się do dymisji - powiedział w piątek w radiowej Jedynce wicepremier Jacek Sasin.
Audio
  • J. Sasin: oczekujemy, że prezes NIK złoży rezygnację (Sygnały dnia/Jedynka)
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PAP/Radek Pietruszka

- To kontynuacja linii, którą Prawo i Sprawiedliwość od początku prezentowało w sprawie kontrowersji wokół prezesa NIK - jeśli pojawią się uzasadnione wątpliwości dotyczące spraw od wielu tygodniach naświetlanych przez media, będziemy oczekiwać od pana prezesa honorowej decyzji o podaniu się do dymisji - powiedział wicepremier, który gościł w Sygnałach Dnia.

jedynka jacek sasin 1200.jpg
J. Sasin: trzeba zamieniać Polskę resortową, na taką, która potrafi wspólnie rozwiązywać problemy

Podkreślił, że konstytucyjna pozycja szefa Najwyższej Izby Kontroli jest w Polsce bardzo mocna i nie ma skutecznych mechanizmów jego odwołania w sytuacji, kiedy nie zachodzą przesłanki przewidziane w ustawie zasadniczej.

Wczoraj wieczorem szef NIK spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i wiceprezesem partii, ministrem spraw wewnętrznych i koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim. Po rozmowie rzecznik ugrupowania Radosław Fogiel poinformował, że kierownictwo PiS oczekuje rezygnacji Mariana Banasia z pełnionej funkcji.

"Konieczna nieposzlakowana opinia"

marian banaś pap 1200.jpg
Władze PiS oczekują dymisji prezesa NIK Mariana Banasia

- My sobie nie wyobrażamy takiej sytuacji, żeby prezes NIK, który powinien mieć nieposzlakowaną opinię, pełnił swoją funkcję, mimo takich wątpliwości – oświadczył Sasin.

Szef Najwyższej Izby Kontroli był sprawdzany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po medialnych publikacjach podnoszących wątpliwości wokół zebranego przez niego majątku. We wrześniu TVN w programie "Superwizjer" podał, że Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny, i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 mkw. i dwóch mniejszych, miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu. Według "Superwizjera", Banaś zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie, mowa była także o powiązaniach ze stręczycielami.

Marian Banaś zapewnia, że działał zgodnie z prawem. Złożył pozew cywilny przeciwko telewizji TVN i autorowi materiału, w którym domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: zgodnie z Konstytucją RP premier nie może odwołać Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 16:10
- Przepisy prawa pozwalają odnosić się do postępowania w poszczególnych terminach osobie, która jest nim objęta. Prezes NIK korzystał z tych terminów w maksymalnym zakresie - powiedział Piotr Müller. - Niebawem będziemy w stanie ocenić to, czy wybór Mariana Banasia na prezesa NIK był błędem - dodał rzecznik rządu w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: polskie stocznie, Marian Banaś, prawybory w PO

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 16:24
O przyszłości polskich stoczni, sprawie Mariana Banasia i o zapoznaniu się premiera Mateusza Morawieckiego z raportem dot. szefa NIK oraz o prawyborach w Platformie Obywatelskiej mówili publicyści: Jakub Pacan oraz Jerzy Kłosiński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze PiS oczekują dymisji prezesa NIK Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 19:22
Władze PiS wyraziły wobec prezesa NIK Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji. Taką decyzję podjęto podczas spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesa partii Mariusza Kamińskiego z prezesem NIK Marianem Banasiem - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń