X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rewitalizacja i wsparcie dla samorządów. Rząd przyjął projekt zmian na kolei

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 15:32
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, której celem jest powstrzymanie degradacji infrastruktury kolejowej, nieeksploatowanych lub wygaszanych linii i która będzie wspierać program Kolej+ - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR).
Tory kolejowe - zdj. ilustracyjne
Tory kolejowe - zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Chodzi o nowelizację ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych przepisów. Ma ona również pozwolić na eliminowanie wykluczeń komunikacyjnych.

Andrzej Adamczyk 1200.jpg
Andrzej Adamczyk: Polska musi dysponować nowoczesnym transportem kolejowym

Ponowne wykorzystanie terenów kolei

Jak informuje CIR, tereny kolejowe, które obecnie są niewykorzystywane, zostaną przywrócone do ponownego użytku na cele transportowe. Możliwe będzie przekazywanie linii kolejowych do nieodpłatnego korzystania przez samorządy.

Ograniczona zostanie likwidacja linii kolejowych, co będzie możliwe pod warunkiem uzyskania zgody ministra infrastruktury.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Karol Trammer: w kolejnictwie jest jeszcze sporo do nadrobienia

Nowe przepisy pozwolą na wsparcie samorządów województw, które będą mogły realizować przewozy kolejowe dalej niż do najbliższej stacji za granicą województwa, co ma poprawić komunikację na terenach pozbawionych obecnie dogodnych połączeń kolejowych.

Ułatwienia dla samorządów

Rozwiązanie jest przeznaczone przede wszystkim dla organizatorów publicznego transportu zbiorowego, czyli marszałków województw, którzy chcieliby realizować takie połączenia bez potrzeby osobnego zawierania porozumienia między województwami.


mbl

Czytaj także

Dzięki Pendolino podróżujemy coraz szybciej. Z Warszawy do Krakowa dojedziemy w 2 godziny

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:17
Przejazd między Warszawą a Krakowem skróci się o 30 minut do 2 godz. po zamontowaniu na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) nowego systemu sterowania ruchem ERTMS/ECTS poziomu 2 - poinformował na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rutery zainstalowane, hotspoty gotowe. Wi-Fi we wszystkich pociągach Pendolino

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:22
Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk poinformował, że jego spółka zakończyła montaż bezprzewodowej łączności Wi-Fi w pociągach Pendolino kursujących po Polsce. Urządzenia zamontowano w sumie w 19 składach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijne kraje poparły wzmocnienie praw pasażerów na kolei

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 18:41
Wzmocnienie praw pasażerów na kolei, to między innymi przysługujące odszkodowania w przypadku opóźnień lub odwołanych kursów, zagwarantowanie na każdej stacji pomocy osobom niepełnosprawnym, a w pociągach zapewnione miejsce dla rowerów.
rozwiń zwiń