X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: ważne, że władze RFN nie zapominają o zbrodniach popełnionych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 13:22
- To ważne, że władze RFN nie zapominają o zbrodniach popełnionych podczas II wojny światowej na terenie okupowanej Polski. Piątkowa wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce była ważna i symboliczna - podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Mateusz Morawiecki na terenie byłego, niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Mateusz Morawiecki na terenie byłego, niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady AuschwitzFoto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Premier Polski i kanclerz Niemiec odwiedzili wspólnie niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
  • Angela Merkel podkreśliła, że "odczuwa głęboki wstyd w obliczu barbarzyńskich zbrodni, które zostały popełnione przez Niemców"
  • Mateusz Morawiecki stwierdził, że te słowa były "ważne i symboliczne"
  • Była to pierwsza wizyta niemieckiej kanclerz w tym nazistowskim obozie

Premier Mateusz Morawiecki i kanclerz Angela Merkel wzięli w piątek udział w uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau. W sobotnim wpisie na Facebooku szef polskiego rządu wrócił do piątkowej uroczystości, która miała miejsce na terenie b. obozu Auschwitz II-Birkenau.

Czytaj więcej
merkel-1200-pap.jpg
Angela Merkel: to Niemcy odpowiadają za zbrodnie w Auschwitz

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] A. Merkel w Auschwitz. Ekspert: to podsumowanie jej politycznego dorobku

"W dniu wczorajszym, na teren dawnego obozu zagłady, po raz pierwszy przybyła Pani Kanclerz Angela Merkel. To ważne, że władze RFN nie zapominają o zbrodniach popełnionych podczas II wojny światowej na terenie okupowanej Polski" - napisał Mateusz Morawiecki.

"To ważne, że młodsze pokolenie Niemców, patrzy inaczej na przeszłość. Dlatego wizyta Kanclerz Merkel jest tak ważna i symboliczna" - podkreślił premier.

Czytaj więcej
PAP Mateusz Morawiecki Auschwitz 1200.jpg
Premier w Auschwitz: sprawiedliwość wymaga pamięci i zadośćuczynienia

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Mateusz Morawiecki i Angela Merkel w Auschwitz. Oddali hołd ofiarom

W piątkowej uroczystości rocznicowej na terenie b. obozu Auschwitz II-Birkenau uczestniczyli m.in. byli więźniowie - Bogdan Bartnikowski, Barbara Wojnarowska-Gautier i Bronisława Horowitz-Karakulska. Po ceremonii spotkali się oni z kanclerz Merkel. Wśród uczestników uroczystości był także szef Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder oraz zwierzchnik Centralnej Rady Niemieckich Sinti i Romów Romani Rose.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki i Angela Merkel w Auschwitz. Oddali hołd ofiarom

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 13:05
Z udziałem m.in. kanclerz Niemiec Angeli Merkel, premiera Mateusza Morawieckiego i trojga byłych więźniów Auschwitz rozpoczęła się w budynku tzw. centralnej sauny w b. niemieckim obozie Auschwitz II, uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Auschwitz: sprawiedliwość wymaga pamięci i zadośćuczynienia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 14:39
- Ten, kto jest bierny wobec przekłamań historycznych, jest współautorem tych przekłamań - powiedział premier Mateusz Morawieckina uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau. Podkreślił też, że sprawiedliwość wymaga pamięci, a także zadośćuczynienia wobec żyjących i wobec tych, których dzisiaj nie ma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angela Merkel: to Niemcy odpowiadają za zbrodnie w Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 15:01
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że zawsze trzeba podkreślać, iż to Niemcy odpowiadają za zbrodnie popełnione w Auschwitz. Przemawiając podczas uroczystości z okazji 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau przekonywała, że wspominając tamte wydarzenia, należy zawsze przytaczać pełną nazwę tego miejsca: były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady 1940-1945. - Ta nazwa jest ważna. Pełna nazwa - podkreśliła.
rozwiń zwiń