X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier wręczył uczniom stypendia. "Wykształcenie to nasz skarb narodowy"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 15:18
- Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma wspaniałą młodzież, która chce się uczyć, a wykształcenie to nasz skarb narodowy - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas wręczenia stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Janowie Lubelskim.
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wręczenia stypendiów
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wręczenia stypendiówFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Mateusz Morawiecki stwierdził, że "wykształcenie jest największym skarbem XXI wieku". Jak ocenił, w XX wieku "największym skarbem" były surowce - ropa naftowa czy gaz, a w XXI liczą się talenty i wiedza.

Czytaj więcej
radarodziny1200.jpg
Rzecznik Związku Dużych Rodzin: dzieci są naszą wartością

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: kupowanie polskich produktów to najprostszy sposób na wsparcie gospodarki

- Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma was, ma wspaniałą polską młodzież, której chce się uczyć i zdobywać wykształcenie, a to wykształcenie, to nasz skarb narodowy. Zresztą patron waszej wspaniałej nagrody - prezydent Lech Kaczyński powiedział, że musimy dbać o to, żeby rozwój był równomierny, ale również o to, żeby było jak najwięcej jak najlepiej wykształconej młodzieży - mówił szef rządu.

- Z mniejszych miast pochodzą wspaniałe postaci polskiej historii tacy jak Sienkiewicz, Chopin, Paderewski czy Jan Czochralski albo bardziej nam współcześni, jak: Jakub Błaszczykowski, Adam Małysz czy Łukasz Piszczek, a więc Janów Lubelski, Godziszów czy wszystkie małe miejscowości wspaniałego, pięknego województwa lubelskiego, to także miejsca, gdzie trzeba szlifować nasze diamenty, czyli wasze talenty - mówił Mateusz Morawiecki do nagrodzonych stypendystów.

"Żywy pomnik"

Fundusz stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich funkcjonuje od sześciu lat. W każdej edycji stypendia po 1 tys. zł otrzymuje 25 uzdolnionych, wyróżniających się uczniów ze szkół powiatu janowskiego. Pieniądze pochodzą ze zbiórek publicznych. - To taki nasz żywy pomnik dla śp. Marii i Lecha Kaczyńskich - powiedział starosta janowski Artur Pizoń.

Czytaj więcej
KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Mateusz Morawiecki dla CNN: chcemy, aby młodzi ludzie pozostali w Polsce

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: ważne, żeby młodzi mieli dobre wejście w życie zawodowe

Po wręczeniu stypendiów szef rządu złoży kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej w Janowie Lubelskim. 

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: chcemy, żeby młodzi ludzie uprawiali sport

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 11:16
- Chcemy tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego bardzo często potrzebujemy w życiu dorosłym - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach, mówiąc o planie "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki do dzieci polonijnych: jesteście we własnym kraju

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 16:25
- Chcę byście wiedziały, że jesteście tutaj zawsze mile widziane, jesteście we własnym kraju, choć pochodzicie z innych stron - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w ogrodzie KPRM z dziećmi polonijnymi. Dzieci otrzymały od niego specjalne wyprawki szkolne.
rozwiń zwiń