X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja "Smog" na polskich drogach. Policjanci kontrolują emisję spalin z samochodów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 06:52
Policjanci ruchu drogowego prowadzą w czwartek działania kontrolno-prewencyjne "Smog". Funkcjonariusze badają emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Wykorzystują przy tym urządzenia kontrolno-pomiarowe, takie jak analizatory spalin i dymomierze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

"Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika" - wyjaśnia policja w komunikacie.

1200_korytarz_życia_karetka_policja_East_News.jpg
"Korytarze życia". Zobacz, jaki mandat grozi za złamanie przepisu

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem. "Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami, dbamy o dobrą jakość powietrza szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach" - podkreśla policja.

Dodatkowo funkcjonariusze mają reagować na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

bb

Czytaj także

Sprawdź światła w swoim aucie. Rusza ogólnopolska kampania

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 06:19
W Warszawie zostanie dziś zainaugurowana ogólnopolska kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" przygotowana przez Instytut Transportu Samochodowego, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od czwartku nowe przepisy dot. kontroli drogowej. Zapłacimy za mandat kartą w radiowozie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 18:21
Od czwartku wejdą w życie znaczące zmiany w przepisach dot. policyjnej kontroli drogowej. Funkcjonariusze będą mieć więcej możliwości.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące policjantów na drogach. Wzmożone kontrole w rejonach przejść dla pieszych

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 06:30
W całej Polsce ruszyły dziś wzmożone kontrole drogowe. Więcej patroli będzie w szczególności w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych oraz skrzyżowań - poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń