X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rzecznik Praw Dziecka: "Aborcja bez granic" oferuje pomoc w zbrodni zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 13:28
- Organizacje, które chcą nakłaniać kobiety do zabicia dziecka nienarodzonego, mówią o swoim działaniu, że jest to "pomoc". To jest coś, co by nie przeszło przez myśl największym zbrodniarzom, żeby tak nazywać tego typu działania - skomentował Rzecznik Praw Dziecka inicjatywę "Aborcja bez granic".
Uczestnicy marszu pro choice z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji
Uczestnicy marszu pro choice z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej AborcjiFoto: Jan Bielecki/East News

- To ewidentny kolejny atak w życie człowieka. W ustawie o Rzeczniku Praw Dziecka jest wprost napisane: "Dzieckiem jest osoba od poczęcia". I kropka. Nie ma żadnych dodatków - zaznaczył w Radiu Maryja Rzecznik Praw Dziecka, który w czwartek zapowiedział zawiadomienie prokuratury w sprawie inicjatywy "Aborcja bez granic".

PAP Mikołaj Pawlak 1200.jpg
RPD: złożę doniesienie do prokuratury ws. "Aborcji Bez Granic"

- Gdy czytamy wywody tych instytucji na stronach internetowych, to czego się dowiadujemy? Otóż tego, że jeżeli w Polsce jest tak bardzo źle, bo nie można zgodnie z prawem - jak niektórzy by chcieli - zabić człowieka, który się począł, to oni za to zapłacą, przewiozą, przytulą, pomogą w tym, żeby dziecko było zabite w innym kraju, jak się nie uda w Polsce. A jeżeli nie można wyjechać - pomogą zrobić to w Polsce po cichu, w domu. To są jakieś aberracje - powiedział Mikołaj Pawlak.

"Będzie bardzo długa, prawnicza debata"

Podkreślił, że "tutaj nie ma czegoś takiego jak pomoc". - To jest znamię przestępstwa, pomocnictwo w zbrodni zabójstwa wspomaganego. To jest art. 152 par. 2 Kodeksu karnego - tłumaczył RPD.

- Padają słowa, że jest to stygmatyzacja zabiegu, jakby to było wyrwanie zęba, albo poprawienie sobie cery. Natomiast nikt nie zwraca uwagi na istniejące życie (...) To będzie bardzo długa, prawnicza debata, długa bitwa w zakresie tego, czy takie ogłoszenia wypełniają znamiona przestępstwa pomocnictwa w zabójstwie - podkreślił Pawlak.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Belgijskie władze chcą dalszej liberalizacji prawa aborcyjnego. Społeczeństwo przeciw

Tłumaczył, że "tutaj chodzi o pewien związek z Polską. O to, czy dana kobieta będzie zabrana i wywieziona z Polski. Jeżeli to wszystko będzie się działo za granicą, to nie jest to przestępstwo według prawa polskiego i być może w innych krajach jest to dopuszczalne. Ale jeśli będzie jakikolwiek związek z Polską, to wtedy organy ścigania, prokuratura, powinny się takim zawiadomieniem zająć i rozważyć, czy nie narusza to przepisów prawa karnego".

Jacek-Jaskowiak-pap-1200.jpg
Jacek Jaśkowiak o eutanazji: każdy powinien mieć prawo wyboru

Obrona prawa naturalnego

Jego zdaniem, jeżeli dojdzie do takich wyjazdów, to zapewne do Holandii, gdzie rozważane jest prawo rozszerzenia okresu eutanazji dzieci od 1 do 12 roku życia.

- Takie pomysły rzekomej cywilizacji i rozwoju są niedopuszczalne od strony prawa naturalnego (…). Musimy to zwalczać. My, tutaj w Polsce, jesteśmy obrońcami. Jesteśmy obrońcami podstawowych praw i prawa naturalnego. Nie można uznawać za dobrodziejstwo zabijania w XXI wieku. To zakrawa o aberracje. To jest coś, co by nie przeszło przez myśl największym zbrodniarzom, żeby tak nazywać tego typu działania - wskazał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szczyt ONZ i aborcyjna propaganda. Jakie przesłanie płynie z globalnego spotkania o rozwoju?

Rzecznik Praw Dziecka jest też świadomy, że po zawiadomieniu prokuratury w sprawie "Aborcji bez granic" będą na niego ataki.

- Nie pierwszy i nie ostatni raz. Skoro są ataki, to znaczy, że chyba zrobiony został kolejny dobry uczynek. Gdybym tego nie robił, to bym płynął zgodnie z nurtem, a tu nie o to chodzi - stwierdził.

Radio Maryja/PAP, paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eutanazja dzieci w wieku 1-12 lat. RPD: pomysł nieludzki i nieprawdopodobny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 06:54
Pomysł eutanazji dzieci w wieku 1-12 lat jest nieludzki i nieprawdopodobny - powiedział rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, komentując holenderski raport, z którego wynika, że 84 proc. pediatrów tego kraju chciałoby takiego zapisu w prawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Związki jednopłciowe sprzeczne z polskim prawem". Mikołaj Pawlak o decyzji NSA

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 23:35
"Nie da się w żaden, nawet pośredni sposób zalegalizować jednopłciowych małżeństw. Dla mnie obowiązujące prawo jest oczywiste, dla niektórych środowisk jak widać nie" - napisał Rzecznik Praw Dziecka. Skomentował decyzję NSA, który nie zgodził się na wpisanie do polskich ksiąg zagranicznego aktu urodzenia dziecka, gdzie jako rodzice widnieją dwie kobiety.
rozwiń zwiń