X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Aby bożonarodzeniowy czas otwierał nasze serca". Życzenia prymasa

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 12:45
"Bóg jest między nami pod postacią chleba i wina, jest w tajemnicy Eucharystii. Bądźmy Jego apostołami wobec sióstr i braci" - prosi w życzeniach na święta Bożego Narodzenia prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.
Arcybiskup Wojciech Polak
Arcybiskup Wojciech PolakFoto: prymaspolski.pl

Wskazując na przesłanie płynące ze stawianego w kościołach i domach betlejemskiego żłóbka, metropolita gnieźnieński przypomina, że jego sens nie mieści się w ukazanych tam obrazach i figurach. Prawdziwy sens Bożego Narodzenia - jak mówi - "to przyjście odwiecznego Boga w ludzkim ciele".

para-1200.jpg
"Niech wigilijny stół jednoczy nas i łączy". Para prezydencka składa życzenia

- Mówił nam święty Jan Paweł II, że gdy stajemy przed Eucharystią, stajemy przed Chrystusem. On staje się chlebem łamanym dla nas. I wzywa nas, abyśmy tym chlebem dzielili się z innymi. Przecież Betlejem to dom chleba - podkreśla hierarcha.

Prymas prosi też, aby bożonarodzeniowy czas otwierał nasze serca na Tego, który przychodzi jako nasz brat, przyjaciel i Syn Boga, a także otwierał nasze serca i dłonie na siebie nawzajem.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Wigilia to szczególny czas radości". Premier złożył Polakom życzenia

- Przyjmijmy Chrystusa, który staje się dzieckiem. Przyjmijmy Chrystusa, który staje pośród nas obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, w Eucharystii - apeluje prymas.

- Bądźmy Jego apostołami wobec sióstr i braci - tych, którzy cierpią i przeżywają różne trudności, wobec ubogich i bezdomnych, wobec szukających swojego miejsca na ziemi. Bądźmy dla nich i przy nich. Niech dar Chrystusowej obecności prowadzi nas do drugiego człowieka - prosi prymas Polski.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" łączy w dzieleniu się dobrem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 08:15
"Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" już po raz 26. łączy przy stole wigilijnym najpierw dwie, a potem trzy organizacje charytatywne Kościołów Chrześcijańskich: katolicką Caritas Polska, prawosławny Eleos i ewangelicką Diakonię. W Polskim Radiu 24 o wydarzeniu opowiadają przedstawiciele wszystkich organizacji: Maurycy Pieńkowski - Caritas Polska, ks.Tomasz Stempa - Eleos i Wanda Falk - Diakonia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Episkopatu: rodzina jest najcenniejszym skarbem ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 10:25
- Ludzie bardzo cenią sobie wiarę i rodzinę. To pokazuje ich duchowy wymiar - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń