PSL chce "okrągłego stołu" ws. sądów. Sobolewski: to próba gry politycznej
- Okrągły stół PSL w sprawie sytuacji w wymiarze sprawiedliwości to próba gry politycznej - powiedział w Polsat News szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że nikt z rządu nie weźmie udziału w tym spotkaniu.
2020-01-07, 09:46
Krzysztof Sobolewski pytany, czy okrągły stół w sprawie sytuacji w wymiarze sprawiedliwości i ustawy sądowej jest potrzebny, odparł: "jeśli ktoś go zwołuje, widocznie jest potrzebny, ale dla tych osób, które go zwołują". - Jest to próba po raz kolejny politycznego grania sytuacją w wymiarze sprawiedliwości - ocenił polityk.
Dodał, że nie wpływa to na próby ustawowego uregulowania sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. - Tu jest okrągły stół, a my robimy swoje - zaznaczył. Podkreślił, że wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) "wyszedł przed szereg, informując, że wszyscy wezmą w tym udział".
Powiązany Artykuł
Andrzej Duda: niech Senat przeanalizuje ustawę ws. sądów
- Z tego, co ja wiem, ze strony rządu nikt nie bierze udziału w tym okrągłym stole, tak samo jak ze strony Zjednoczonej Prawicy - zapowiedział Sobolewski.
Odpowiedź na projekt nowelizacji przepisów o sądach
REKLAMA
"Okrągły stół" w sprawie wypracowania ustawy dotyczącej wymiaru sprawiedliwości ma się zebrać o godz. 11 we wtorek w sali im. Daszyńskiego w Sejmie. Zorganizowanie go zapowiedział 18 grudnia ub.r. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Według przedstawicieli PSL swoją obecność we wtorek potwierdzili m.in. reprezentanci klubów parlamentarnych, w tym szef klubu KO Borys Budka, wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek, z PSL-Kukiz'15 mają się pojawić: Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz i wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, a z Konfederacji przewodniczący koła Jakub Kulesza.
Na posiedzenie "okrągłego stołu" mają się pojawić też przedstawiciele świata nauki, dziekani i profesorowie wydziałów prawa, przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej, Stowarzyszenia Notariuszy RP, Krajowej Rady Notarialnej, Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia czy Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".
PSL zaproponował "okrągły stół" w odpowiedzi na projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze, który złożyło Prawo i Sprawiedliwość, a który przed świętami Bożego Narodzenia uchwalił Sejm.
REKLAMA
kad
REKLAMA