X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kiedyś był tam "cmentarz podrzutków". Ludzki szkielet w centrum Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 19:55
- Ludzkie kości znaleziono na Placu św. Ducha w centrum miasta, gdzie trwają prace rewitalizacyjne - poinformował Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. W piątek w miejscu znaleziska ma odbyć się spotkanie archeologów.
Plac Świętego Ducha w Krakowie, za nim kościół Świętego Krzyża
Plac Świętego Ducha w Krakowie, za nim kościół Świętego KrzyżaFoto: PAP/Jerzy Ochoński

Ludzie kości znaleźli pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Do odkrycia doszło podczas rewitalizacji Placu św. Ducha, gdzie znajduje się niewielki park, na terenie którego zasadzonych zostanie kilkanaście tysięcy krzewów róż. Stanie tam również jedno drzewo - to właśnie w miejscu, gdzie będzie rósł dąb o średnicy 100 cm, dokonano czwartkowego odkrycia.

ołtarz wita stwosza bazylika mariacka FREE 1200_660.jpg
Sensacje odkrycie w Bazylice Mariackiej. Ołtarz Wita Stwosza starszy niż myślano?

- Kości zostały odkopane na głębokości 20 cm po zdjęciu płyty betonowej, wylanej ok. 120 lat temu - wyjaśnił Piotr Kempf.

Spotkanie archeologów

Na Placu św. Ducha stał niegdyś szpital. Z uwagi na to, od początku prac rewitalizacyjnych prowadzony był tam nadzór archeologiczny. Jak powiedziała wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska, w piątek odbędzie się tam spotkanie archeologów. - Ja także będę w nim uczestniczyć - zapowiedziała.

Na cmentarzu od XVII w. chowano porzucone niemowlęta i małe dzieci. Groby najczęściej miały charakter zbiorowy, a zwłoki składane były w nich bez trumien. Cmentarz przestał pełnić swoją funkcję po likwidacji szpitala, jednak data jego zamknięcia nie jest znana. Najpóźniej nastąpiło to na przełomie XVIII i XIX w.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najnowsze odkrycie paleontologiczne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 10:10
Najnowsze odkrycie paleontologiczne z ery dinozaurów, którego dokonał  dr Daniel Tyborowski z Muzeum Ziemi PAN  razem z zespołem. W tle pojawia się największy drapieżnik jaki kiedykolwiek żył na terenie Polski. O znalezisku opowie jego odkrywca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warmia: odkryto ozdoby sprzed 3,5 tys. lat. Mogą pochodzić z Egiptu

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 08:34
Paciorki wykonane przypuszczalnie ponad 3,5 tys. lat temu w Egipcie odkryto na cmentarzysku z początków epoki brązu w Kosyniu na Warmii. Według archeologów ozdoby trafiły na te tereny za sprawą wymiany handlowej na tzw. bursztynowym szlaku.
rozwiń zwiń