X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Służby rozbiły grupę przestępczą. Ich karuzele VAT kosztowały państwo ponad miliard złotych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 07:40
Funkcjonariusze CBŚP wspólnie z KAS pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu rozbili grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami VAT w zakresie obrotu m.in. sprzętem komputerowym i telefonami komórkowymi - poinformowała w poniedziałek PAP Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cbsp.policja.pl

Jak przekazała rzeczniczka CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz grupa mogła działać od 2013 do 2018 roku w Unii Europejskiej. - Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa w ramach tzw. "karuzeli VAT" - podała policjant.

- Wszystko wskazuje na to, że podejrzani mogli fałszować dokumenty, a także dopuszczać się oszustw skarbowych. Mieli do tego wykorzystywać częściowo fikcyjny obrót elektroniką użytkową, w tym sprzętem komputerowym i telefonami komórkowymi, który był dokumentowany fakturami nieodzwierciedlającymi rzeczywistych zdarzeń gospodarczych - dodała rzeczniczka CBŚP.

Czytaj więcej
papierosy_w_deskach_1200.jpg
Ponad 3 mln papierosów ukryte w deskach. Udaremniona próba przemytu z Rosji

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Pięć województw, 24 miasta. Wielka sieć agencji towarzyskich rozbita przez CBŚP

Rzecznik szefa KAS Anita Wielanek poinformowała, że na działalności grupy Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 1 mld zł, z tytułu nieopłacenia części należnych danin publicznych oraz nienależnych zwrotów podatku VAT.

Mienie na kwotę 30 mln złotych

Do wspólnej akcji CBŚP i KAS doszło pod koniec stycznia, gdy funkcjonariusze w ramach tej sprawy zatrzymali czterech mieszkańców województwa wielkopolskiego. - Akcję przeprowadzono na terenie województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, podlaskiego i dolnośląskiego. W ramach tych działań przeszukano miejsca zamieszkania oraz lokale użytkowane przez osoby zatrzymane i zabezpieczono dokumentację oraz sprzęt elektroniczny - przekazała Anita Wielanek.

Dodała, że przejęte podczas zatrzymań przedmioty zostaną poddane szczegółowej analizie. - Tylko podczas tej akcji zabezpieczone zostało mienie na kwotę około 30 mln złotych - poinformowała z kolei rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Zatrzymano 31 osób

Prokurator wskazała, że zatrzymane osoby w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw skarbowych, związanych z nielegalnym obrotem artykułami elektronicznymi w ramach tzw. karuzeli podatkowej i poświadczania w tym celu nieprawdy w dokumentach.

Czytaj więcej
konopie 1200.jpg
Plantacja konopi ukryta w hali. Ponad 1300 krzewów i kilkanaście kilogramów suszu

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wyłudził 90 tys. zł metodą "na wnuczka". Wpadł w ręce CBŚP

Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

- Dotychczas w sprawie zatrzymano już 31 osób i zabezpieczono mienie podejrzanych na kwotę około 60 mln zł, w postaci nieruchomości, pojazdów, środków finansowych znajdujących się na kontach bankowych oraz gotówki - podała rzecznik CBŚP.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozbito grupę wyłudzającą VAT. Wprowadziła do obrotu kilka tysięcy fałszywych faktur

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 12:00
Wielkopolska KAS i policjanci z komendy w Poznaniu wspólnie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nierzetelne faktury VAT. Zatrzymano 7 osób, w tym podejrzanego o kierowanie grupą - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemyt kokainy wart miliardy złotych. Prokuratura postawiła zarzuty podejrzanym

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 09:20
Sąd Rejonowy Gdańsk Południe przychylił się do wniosku prokuratury i wydał w piątek późnym wieczorem nakaz tymczasowego aresztowania dla zatrzymanych przez CBŚP i KAS podejrzanych o przemyt kokainy. Prokuratura postawiła im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu do Polski 1859 kg kokainy wartej około 2,2 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura: jest akt oskarżenia przeciw 15 osobom ws. karuzeli VAT

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 07:36
Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. oraz 14 innym osobom, którym zarzucił popełnienie 76 przestępstw, związanych z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej wystawiającej nierzetelne faktury VAT, służące do zaniżania zobowiązań podatkowych - poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
rozwiń zwiń