X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda ma szansę wygrać w I turze, kandydatka KO z niskim poparciem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 14:36
Andrzej Duda ma szansę na zwycięstwo w pierwsze turze wyborów prezydenckich, choć jest to mało prawdopodobny scenariusz, z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska, w najgorszym dla PO scenariuszu, może uzyskać zaledwie 14 proc. głosów - informuje portal wpolityce.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Takie wnioski płyną z sondażu badającego potencjał kandydatów, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie tygodnika "Polityka".

sejm 1200 twitter.jpg
PiS na czele. Partia rządząca utrzymuje przewagę nad konkurencją

W badaniu wzięto pod uwagę nie tylko aktualne, deklarowane przez wyborców poparcie dla kandydatów na prezydenta w pierwszej turze, ale również maksymalne i minimalne, przy możliwych przepływach elektoratu.

Wyniki wskazują, że najstabilniejszym poparciem cieszy się Andrzej Duda. 34 proc. Polaków zapowiada, że odda głos na obecnego prezydenta „bez względu na wszystko”. W najbardziej optymistycznym scenariuszu prezydent może liczyć nawet na zwycięstwo w pierwszej turze z wynikiem 51 proc. Obecnie poparcie dla Andrzeja Dudy deklaruje 41,7 proc. ankietowanych.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z elektoratem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Kandydatka PO może liczyć na zaledwie 14 proc. twardego elektoratu, a maksymalny wynik w zasięgu wicemarszałek Sejmu to 40 proc., przy aktualnym poparciu na poziomie 26,3 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent liderem rankingu zaufania społecznego. Tuż za nim premier>>>

Twarde elektoraty

Pozostali kandydaci mają zbliżony twardy elektorat - w przypadku Roberta Biedronia, Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza jest to 2 proc. Wierni wyborcy Krzysztofa Bosaka to 3 proc. W sondażu trzecie miejsce zajmuje kandydat Lewicy z wynikiem 7,7 proc. (maks. 20 proc), czwarte Hołownia z poparciem 6,3 proc. (maks. 20 proc.).

andrzej duda 1200 pap.jpg
Druga tura wyborów prezydenckich. Andrzej Duda pokonałby wszystkich kandydatów

Piąty wynik uzyskuje prezes PSL - 5,2 proc., jednak potencjalnie może osiągnąć nawet 27 proc. w pierwszej turze. Stawkę zamyka kandydat Konfederacji z poparciem 4,6 proc. i możliwością powiększenia elektoratu do 11 proc.

Z badania wynika, że Andrzej Duda może liczyć w tym momencie na 7,4 mln głosów. Potencjalnie elektorat prezydenta może poszerzyć się o 380 tys. obecnych wyborców Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, ale też stracić na jej rzecz aż 550 tys. głosów. Kandydatka PO najbardziej powinna obawiać się Władysława Kosiniaka-Kamysza, który może odebrać jej aż 800 tys. wyborców oraz Roberta Biedronia, na którego może zagłosować nawet 640 tys. osób, które dziś deklarują poparcie dla wicemarszałek Sejmu.

wpolityce.pl/pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż prezydencki: Andrzej Duda z rekordowym poparciem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 17:02
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dzisiaj, wygrałby je Andrzej Duda - wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego na zlecenie DoRzeczy.pl. Urzędującego prezydenta popiera w nim już niemal połowa Polaków. Drugie miejsce należy do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która może liczyć na zaledwie połowę poparcia jakim cieszy się Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga tura wyborów prezydenckich. Andrzej Duda pokonałby wszystkich kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 17:07
Gdyby Andrzej Duda zmierzył się w hipotetycznej drugiej turze z kandydatką KO Małgorzatą Kidawą-Błońską, wygrałby w stosunku 54 proc. do 46 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Pozostali kandydaci również przegraliby z urzędującym prezydentem.
rozwiń zwiń