X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: Polska ruszyła naprzód dzięki zmianie, którą zapoczątkował Andrzej Duda

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 14:00
 - W polityce można iść naprzód, można pozostawać w miejscu, można się cofać. Dzięki wielkiej zmianie, którą zapoczątkował Andrzej Duda, Polska ruszyła naprzód - zapewnił w swoim wystąpieniu podczas sobotniej konwencji wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • Przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego (Polskie Radio 24)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/ Andrzej Duda 2020
  • - Prezydent Andrzej Duda jest współdecydentem w kluczowych sprawach gospodarczych. Nie byłoby bez niego zwycięstwa z mafiami VAT-owskimi. Wskazywał, jak ważna jest walka o sprawiedliwy system podatkowy - powiedział premier Mateusz Morawiecki
  • - Prezydent Andrzej Duda wykonuje testament polityczny Lecha Kaczyńskiego, znakomicie rozpoznaje meandry rozwoju gospodarczego - dodał szef rządu

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że nikt z kontrkandydatów nie ma takiej determinacji, by zwyciężyć w wyborach, jaką ma Andrzej Duda. Szef rządu zaznaczył, że bez zwycięstwa Andrzeja Dudy realizacja programu partii nie będzie możliwa. - Andrzej Duda musi wygrać - mówił premier.

CZYTAJ TAKŻE
konwencja2 1200.jpg
Konwencja wyborcza w Warszawie. Jest poparcie PiS dla Andrzeja Dudy

- Prezydent Andrzej Duda jest współdecydentem w kluczowych sprawach gospodarczych; nie byłoby bez niego zwycięstwa z mafiami VAT-owskimi; wskazywał, jak ważna jest walka o sprawiedliwy system podatków - mówił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że trudno wyobrazić sobie prezydenta, który odniósł tyle sukcesów na arenie międzynarodowej. Dodał, że Andrzej Duda kontynuuje tradycje śp. Lecha Kaczyńskiego.

"Wykonuje testament polityczny Lecha Kaczyńskiego"

- Dla prezydenta Kaczyńskiego najważniejsze było to, by Polska była sprawiedliwa, niepodległa, podmiotowa i silna gospodarczo. To jest program prezydenta Andrzeja Dudy - mówił.

- Trzeba to podkreślić, że pan prezydent Andrzej Duda wykonuje testament polityczny Lecha Kaczyńskiego. Tej długiej drogi w czasach III RP, która nas doprowadziła do lepszego czasu, kiedy możemy budować silne, trwałe podwaliny pod wejście w tę niezwykle emocjonującą, pełną nieznanych zjawisk nową epokę czwartej, piątej rewolucji przemysłowej. Tu potrzeba prezydenta, który to rozumie, znakomicie rozpoznaje meandry rozwoju gospodarczego - zaznaczył premier.

Dodał, że współpraca z prezydentem na tym polu to prawdziwa przyjemność. - Nie byłoby tych wspaniałych osiągnięć bez pana prezydenta. Umacnia sojusz z najpotężniejszym dziś państwem świata, Stanami Zjednoczonymi. W polityce obronnej, zagranicznej świetnie realizuje nasze główne priorytety: wzmocnienie sił obronnych, dokonanie zakupów najnowocześniejszej broni. Pan prezydent wie, że tylko w taki sposób można zapewnić trwałe bezpieczeństwo państwa polskiego i dąży do tego z żelazną konsekwencją - powiedział Mateusz Morawiecki.

"Bez prezydentury Andrzeja Dudy Polska nie miałaby szansy na zmianę, której doświadczyła"

Szef rządu przyznał podczas konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, że lubi czasami "pobawić się w historię alternatywną" i "pomyśleć, co by było, gdyby". - Teraz często myślę sobie, jak wyglądałaby Polska - i ciarki przechodzą mi po plecach - gdyby pięć lat temu w wyborach prezydenckich nie wygrał Andrzej Duda - mówił Mateusz Morawiecki.

- Przede wszystkim nie mielibyśmy tak wspaniałej pierwszej damy, która tak pięknie reprezentuje majestat Rzeczypospolitej - oświadczył premier. - Dziękujemy i przy okazji serdecznie gratulujemy, bo nasza najwspanialsza na świecie pierwsza para obchodzi 25 lat swojego wspaniałego pożycia małżeńskiego. Może zaśpiewamy sto lat? - zaproponował szef rządu, a zgromadzeni w Hali Expo odśpiewali na cześć pary prezydenckiej "sto lat".


duda 1200 pap.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda: Polska zmienia się na lepsze

Mateusz Morawiecki stwierdził, że bez prezydentury Andrzeja Dudy Polska nie miałaby szansy na zmianę, której doświadczyła. - Andrzej Duda był tą iskrą, która roznieciła patriotyczny ogień, tą iskrą, która doprowadziła do głębokiej zmiany, głębokiej przebudowy społecznej, do demokratyzacji życia społeczneg0 - mówił premier.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, Andrzej Duda spowodował, że życie polskich rodzin jest dzisiaj znacznie godniejsze. - On doskonale wie, że przed nami jeszcze długa droga, że mamy ambitne cele, że jeszcze dużo nam przyjdzie przezwyciężyć przeszkód i pójść pod górę, ale on ma do tego siłę, siłę woli, odwagę, determinację. Z nim razem przebudujemy Polskę w szczęśliwy, dumny kraj, dumne państwo - podkreślił szef rządu

Inauguracja kampanii Andrzeja Dudy

Sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie oficjalnie zainaugurowała kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, który został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. 

W wydarzeniu, oprócz urzędującego prezydenta, udział wzięli najważniejsi politycy PiS oraz ponad dwa tysiące działaczy i sympatyków partii.

Konwencja PiS miała miejsce w Hali Expo w Warszawie. Poprzedziła ją Rada Polityczna PiS, która zarekomendowała poparcie dla Andrzeja Dudy w majowych wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Coś, czego jeszcze w Polsce nie było". W sobotę konwencja z udziałem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 04:15
Osoba z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy powiedziała "Gazecie Polskiej Codziennie", że sobotnia konwencja PiS "To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce". Jak czytamy, konwencja "planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: nie musimy marzyć, mamy Andrzeja Dudę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 14:48
- Prezydent Andrzej Duda przez cały czas był ostoją obrony polskiego porządku publicznego, polskiej konstytucji, polskiego prawa - mówił o poparciu dla Andrzeja Dudy, kandydata na prezydenta, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: Andrzej Duda to prezydent, który wsłuchuje się w głos Polaków

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 15:00
- Polska zasługuje na wspaniały rząd. Ale Polska zasługuje też na to, żeby prezydentem był najlepszy z kandydatów, a takim kandydatem jest Andrzej Duda - powiedziała europoseł z ramienia PiS i była premier Beata Szydło podczas konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń