more_horiz
Wiadomości

Prezydent podziękował Marcinowi Gortatowi za wzmacnianie relacji polsko-amerykańskich

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 22:26
Prezydent Andrzej Duda podziękował Marcinowi Gortatowi za promowanie polskiego dziedzictwa narodowego. W przesłaniu do uczestników balu, zorganizowanego przez słynnego koszykarza w Los Angeles, polski prezydent podziękował Polonii za wzmacnianie relacji polsko-amerykańskich.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda podziękował Marcinowi Gortatowi (IAR)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda Foto: Kadr z materiału wideo

marcin gortat free .jpg
Gortat oficjalnie potwierdza swoją emeryturę. Teraz wyprawa na K2 z Adamem Bieleckim?

Zorganizowany przez Marcina Gortata "Wielki Polski Bal" był kontynuacją "Nocy Polskiego Dziedzictwa", które wcześniej odbywały się podczas meczów ligi NBA. W balu wzięli udział aktorzy, sportowcy, piosenkarze oraz przedstawiciele amerykańskiej Polonii.

Współpraca Polski i USA

To właśnie ich szczególnie pozdrowił prezydent Andrzej Duda. - Dziękuję za to, że polska społeczność w Stanach Zjednoczonych pielęgnuje tradycję ojczystą i przekazuje ją z pokolenia na pokolenie - mówił w swym przesłaniu prezydent dodając, że Polacy w kraju i za granicą tworzą jedną, wspaniałą wspólnotę.


- Bardzo się cieszę, że również dzięki Polonii Polskę i Stany Zjednoczone łącza bliskie relacje oparte na partnerstwie i przyjaźni - dodał Andrzej Duda. Prezydent wyraził przekonanie, że oparta na wspólnych wartościach współpraca Polski i USA będzie przynosić pożytek całemu wolnemu światu. Podziękował też Marcinowi Gortatowi za zorganizowanie balu i za to, że jest mu bliskie polskie narodowe dziedzictwo.

pkur

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem