more_horiz
Wiadomości

Prezydent kontynuuje objazd po kraju. Wiemy, gdzie DudaBus pojedzie w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 10:35
Andrzej Duda w tym tygodniu będzie kontynuował kampanijny objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Odwiedzi mieszkańców Mazowsza, Małopolski oraz Śląska - wynika z informacji PAP uzyskanych w sztabie wyborczym prezydenta.
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Łowicza
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami ŁowiczaFoto: Andrzej Duda/Twitter

Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w sobotę 15 lutego. W wystąpieniu podczas konwencji zapowiedział powrót DudaBusa, którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej i którym również w obecnej kampanii będzie docierał na spotkania z wyborcami. Start objazdu miał miejsce w ostatni czwartek - prezydent odwiedził wówczas mieszkańców Łowicza i Turku.

kaczyński 1200.jpg
Prezes PiS: razem musimy pracować na sukces Andrzeja Dudy, a nie patrzeć na własne korzyści

Gdzie w tym tygodniu uda się Andrzej Duda?

W tym tygodniu starający się o reelekcję prezydent będzie kontynuował objazd po kraju. Jak wynika z informacji PAP uzyskanych w jego sztabie wyborczym, we wtorek spotka się z mieszkańcami Sochaczewa (Mazowsze). W środę odwiedzi Garwolin (Mazowsze). Natomiast w czwartek Andrzej Duda uda się do Małopolski - odwiedzi Rabkę-Zdrój oraz Limanową. W piątek DudaBus z prezydentem na pokładzie pojawi się w Kozienicach na Mazowszu. Z kolei w sobotę planowana jest wizyta na Śląsku, gdzie prezydent spotka się z mieszkańcami: Wodzisławia Śląskiego, Bytomia oraz Tarnowskich Gór.

Prezydent podczas inaugurującej konwencji wyborczej podkreślał, że najważniejszym celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował chęć spotkania się z jak największą liczbą mieszkańców Polski. Apelował do swoich kontrkandydatów, aby prowadzić uczciwą kampanię wyborczą.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą m.in.: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Andrzej Dera: w sztabie prezydenta są osoby, które pokazały swoją skuteczność

mr

Zobacz także

Zobacz także