more_horiz
Wiadomości

Śmierć Barbary Kaczmarek, wójt gminy Zgierz. Są wyniki sekcji zwłok

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 14:44
W zakładzie medycyny sądowej w Łodzi odbyła się sądowo-lekarska sekcja zwłok zmarłej wójt gminy Zgierz Barbary Kaczmarek. Wstępne ustalenia potwierdzają stosowanie wobec kobiety przemocy - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.
Barbara Kaczmarek
Barbara KaczmarekFoto: facebook.com/Barbara Kaczmarek
kaczmarczyk 663 facebook.jpg
Zmarła wójt Zgierza, która została dotkliwie pobita. Jej syn ma zarzuty

58-letnia Kaczmarek trafiła do szpitala o godz. 3 w nocy z piątku na sobotę w stanie krytycznym - z poważnymi i rozległymi obrażeniami głowy i mózgu. Biegły z zakresu medycyny sądowej nie pozostawił wątpliwości, że powstałe obrażenia nie mogły być spowodowane przez samą pokrzywdzoną, lecz były konsekwencją pobicia.

W związku z tą sprawą zatrzymano 34-letniego syna kobiety, który w niedzielę usłyszał zarzuty. Prokuratura zarzuciła mu spowodowanie u matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazów realnie zagrażających życiu. Grozić mu może kara do 15 lat więzienia.

W czasie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia.

1200_policja_shutterstock.jpg
Wójt gminy Zgierz w krytycznym stanie po pobiciu. Jest wniosek o areszt

Dodatkowe badania histopatologiczne

Jak poinformował Kopania, wstępne ustalenia sekcji zwłok potwierdzają stosowanie przemocy wobec kobiety. Zaznaczył jednak, że dla ustalenia przyczyny śmierci konieczne będzie przeprowadzenia badań dodatkowych, w tym histopatologicznych.

- Dopiero po ich uzyskaniu i opracowaniu końcowej opinii posekcyjnej możliwe będzie wyciąganie wniosków, co do tego, czy pomiędzy urazem a śmiercią zachodzi związek przyczynowy. Wówczas też podjęte zostaną decyzje, co do ostatecznego kształtu zarzutów - wyjaśnił rzecznik.

Barbara Kaczmarek funkcję wójta gminy Zgierz sprawowała od 2014 roku. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko. 

pb

Zobacz także

Zobacz także