X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 00:05
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia, który w związku z pandemią koronawirusa przewiduje wsparcie finansowe m.in. dla artystów, twórców i animatorów kultury. Zgodnie z projektem wsparcie ma wynieść do 20 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com
1200_teatr_shutterstock.jpg
"Społeczność ludzi teatru stawi czoła obecnym wyzwaniom". Teatry wspierają walkę z koronawirusem

Projekt rozporządzenia, który jest obecnie w fazie uzgodnień, dotyczy - jak głosi jego pełna nazwa - "wsparcia finansowego dla osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej na zmianę formy upowszechniania działalności twórczej lub artystycznej w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii".

Celem projektowanego rozporządzenia - jak czytamy w ocenie skutków regulacji - jest stworzenie możliwości przyznawania wsparcia finansowego podmiotom, które w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii nie mogą kontynuować działalności bez naruszenia ograniczeń, zakazów i nakazów wynikających z ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych ludzi.

"Ale mogłyby ją kontynuować pod warunkiem zmiany formy upowszechniania tej działalności w taki sposób, by nie naruszała ona wyżej wymienionych ograniczeń, nakazów i zakazów" - czytamy w uzasadnieniu.

piotr gliński trójka 1200.jpg
20 mln zł dla twórców. Piotr Gliński: pieniądze będą rozdysponowane w drodze konkursu

"Przy czym wsparcie finansowe w takim przypadku obejmowałoby dofinansowanie wydatków związanych z koniecznością przystosowania się do zmienianych w stosunku do obecnie wykorzystywanych form upowszechniania tej działalności" - dodano.

Kto otrzyma wsparcie finansowe?

Projekt rozporządzenia przewiduje też, że wsparcie finansowe będzie udzielane w ramach ogłoszonych programów: osobie fizycznej w formie stypendium oraz osobie prawnej i jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej w formie dotacji celowej.

Wśród podmiotów, na które oddziałuje projekt, wymieniono m.in. państwowe instytucje kultury, samorządowe instytucje kultury, artystów, twórców i animatorów kultury, również tych, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. "Przyjęto, iż minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego lub wyznaczona przez niego państwowa instytucja kultury w ramach projektowanego instrumentu wsparcia przeznaczy nie więcej niż 20 mln zł" - dodano.

"Kultura w internecie"

Rozwiązania mające pomóc w okresie epidemii koronawirusa środowiskom kultury zapowiadał wcześniej wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. W ubiegłym tygodniu szef MKiDN poinformował m.in. o dwóch programach, które przygotowuje resort.

- Pierwszy to "Kultura w internecie", a drugi będzie rekompensować straty już po okresie epidemii - tłumaczył w Polsat News. - Przygotowujemy (...) specjalny program ministra do działań kulturalnych, artystycznych w internecie, to jest około 20 mln. (...) Na razie szukamy środków w ramach naszego budżetu i znaleźliśmy je, więc to będzie około 20 mln - wyjaśniał.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wirtualne wystawy, webinaria wśród propozycji kulturalnych NCK

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 12:10
Narodowe Centrum Kultury za pomocą hasła #zostańwdomuzkulturą przedstawia ofertę kulturalną na czas walki z koronawirusem. Wśród bogatej oferty znalazły się m.in. wystawy w sieci, bezpłatne szkolenia on-line czy filmy dokumentalne. Nie zabrakło również propozycji dla miłośników muzyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZASP: artystom w Polsce przyszło się zmierzyć z niespotykaną dotąd sytuacją

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 16:43
- Nie oglądając się za siebie w stronę tego, co nie jest warte wspomnień, szukajmy nowych rozwiązań i dróg dobrych dla całego środowiska, dla rozwoju teatrów i dla nieskrępowanych wizji scenicznych - napisał w piątek w liście z okazji MDT prezes ZASP-Stowarzyszenie Krzysztof Szuster.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 20:52
- Przedstawiamy "tarczę antykryzysową", która ma pomóc także przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Jeśli kryzys się zaostrzy, będziemy te działania rozszerzać - mówił w TVP Info wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń