X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Sobolewski: informacje, że planujemy wprowadzenie stanu wyjątkowego są kompletną bzdurą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 17:42
- Wszelkie informacje mówiące o tym, że mamy jakiś tajny plan wprowadzenia stanu wyjątkowego lub innego stanu nadzwyczajnego są kompletną bzdurą. Nawet nie rozważaliśmy takiego wariantu - podkreślił szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski
Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof SobolewskiFoto: East News/Jakub Kaminski
Duda free 1200
Prezydent: ktoś, kto dopuszcza do obstrukcji ws. wyborów, niszczy ład konstytucyjny

"Super Express" podał, że lider PiS Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany, aby wybory prezydenckie odbyły się w maju. Jak podał tabloid, jeśli jednak opozycja do spółki z Jarosławem Gowinem, szefem Porozumienia i jego posłami zablokują ustawę przewidującą wybory korespondencyjne, wówczas PiS ma wprowadzić stan wyjątkowy. "To tajny plan prezesa na wszelki wypadek. Stosowne dokumenty już ponoć czekają na biurku prezydenta" - przekazało gazecie źródło.

Do tych informacji odniósł się w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) szef Komitetu Wykonawczego PiS. - Wszelkie informacje pojawiające się w przestrzeni medialnej mówiące, że mamy jakiś tajny plan wprowadzenia stanu wyjątkowego lub innego stanu nadzwyczajnego są kompletną bzdurą i nie mają jakiegokolwiek związku z rzeczywistością - powiedział Sobolewski.

"Nikt od nas nawet nie rozważał takiego wariantu"

- Bylibyśmy wdzięczni, gdyby ci, którzy o tym piszą zapytali nas chociaż o zdanie - dodał polityk PiS. Sobolewski przyznał, że "bunt samorządowców", którzy odmawiają przekazania rejestrów wyborców Poczcie Polskiej mógłby być podstawą prawną do wprowadzenia stanu wyjątkowego, ale - jak podkreślił - "nikt od nas nawet nie rozważał takiego wariantu".

poczta polska szkrzynka pocztowa list korespondencja free pixabay 1200.jpg
Prof. Mieczysław Ryba o wyborach prezydenckich: nie może być tak, że przesuwamy je wbrew konstytucji

Na doniesienia medialne zareagowała też na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska podkreślając, że są one wyssane z palca. "Wszelkie doniesienia o rzekomych planach wprowadzenia stanu wyjątkowego lub innego stanu nadzwyczajnego są wyssanymi z palca insynuacjami" - napisała.

Czerwińska: nie jest to przez nas brane pod uwagę

"Mamy do czynienia z odmową organizacji wyborów przez niektórych samorządowców. I nawet jeśli dawałoby to podstawę do wprowadzenia stanu wyjątkowego, w żadnym razie nie jest to przez nas brane pod uwagę" - dodała Czerwińska.

Sejm 6 kwietnia uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Według nowych przepisów, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawa znajduje się obecnie w Senacie.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Borowski o terminie wyborów: opozycja chce bałaganu konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 15:01
- Zachwianie porządkiem konstytucyjnym jest na rękę opozycji. Nieprzeprowadzenie wyborów w termie miedzy 10. a 17. maja spowodowałoby potworny bałagan konstytucyjny - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, publicysta i wydawca, działacz opozycji w czasach PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobolewski: nie są rozważane inne terminy wyborów niż 10 maja

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 07:43
- Kandydatka się nie udała. Teraz robione jest wszystko, by wybory nie odbyły się 10 maja – mówił w Programie 1 Polskiego Radia o przedwyborczych działaniach PO Krzysztof Sobolewski, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Anarchia i chaos". Minister Paweł Sałek o działaniach opozycji ws. wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 16:35
- Wybory prezydenckie muszą odbyć się w maju. Polska konstytucja nie przewiduje, żeby od 6 sierpnia 2020 roku nie było głowy państwa - mówił w Polskim Radiu 24 minister Paweł Sałek, doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy. 
rozwiń zwiń