X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szef MEN: egzaminy będą przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 21:55
- Egzaminy zewnętrzne są obiektywną formą sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów. Jesteśmy przygotowani do ich przeprowadzenia - zapewnił minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał też, że arkusze, które otrzymają uczniowie, będą dla nich bezpieczne.
Szef MEN Dariusz Piontkowski
Szef MEN Dariusz PiontkowskiFoto: Twitter/Kancelaria Premiera/Krystian Maj/KPRM
Dariusz Piontkowski Trójka 1200.jpg
"Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni". Minister edukacji o terminach egzaminów

Minister edukacji w TVP Info podkreślił, że wielu rodziców i uczniów oczekiwało decyzji o tym, że egzaminy zewnętrzne - takie jak egzamin ósmoklasisty i matura - odbędą się mimo epidemii koronawirusa w Polsce.

- Także rektorzy uczelni wyższych wyraźnie wskazywali na to, że egzamin zewnętrzny, taki jak matura czy egzamin po ósmej klasie, jest jedyną bardzo obiektywną formą sprawdzania przynajmniej części wiedzy i umiejętności uczniów i apelowali do ministerstwa, aby jednak te egzaminy przeprowadzić, nawet teraz w okresie pandemii - mówił szef MEN.

konfaaascreen.jpg
Co czeka maturzystów? Minister edukacji o terminach i warunkach egzaminów

"Arkusze są gotowe, możemy je rozesłać"

- Bardzo podobnie patrzę na egzaminy zewnętrzne, jesteśmy przygotowani do ich przeprowadzenia. Arkusze są gotowe, spokojnie jesteśmy w stanie rozesłać te arkusze do szkół, aby uczniowie mogli sprawdzić się w tych egzaminach - zapewnił Piontkowski.

Przypomniał też, że w przypadku ósmoklasistów będą brane pod uwagę także oceny ze świadectw, a nie tylko i wyłącznie oceny z egzaminu kończącego szkołę podstawową. - Ale te oceny z egzaminu rzeczywiście dają jednak pewien obiektywny przegląd tego, co uczniowie potrafią - zauważył.

dworczyk tt_1200.jpg
Michał Dworczyk: ponad 180 mln zł na komputery i oprogramowanie do zdalnego nauczania

Szef MEN: nie ma żadnego zagrożenia

Minister edukacji odniósł się także do pytania o "zabójcze arkusze" - czy te arkusze, które otrzymają uczniowie podczas egzaminów nie spowodują zakażenia koronawirusem. - Nie widzę tutaj żadnego niebezpieczeństwa, te arkusze są już od dawna zapakowane, one więc już od dłuższego czasu nie mają dostępu do jakichś czynników zewnętrznych. Spokojnie więc można przeprowadzić egzaminy. Nie ma tutaj żadnego zagrożenia - powiedział Piontkowski.

O terminach egzaminów - ósmoklasisty od 16 do 18 czerwca i matur od 8 do 29 czerwca - minister edukacji poinformował w piątek. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie będzie przeprowadzony od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy - od 17 do 28 sierpnia. Do 24 maja przedłużono zamknięcie szkół.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

We wrześniu nauczanie także zdalne? Szef MEN wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 19:12
- Jeśli będzie taka konieczność, w nowym roku szkolnym będziemy kontynuować nauczanie na odległość - powiedział minister edukacji narodowej. Dariusz Piontkowski powiedział, że kierowany przez niego resort "rozważa, w jakich warunkach mógłby się odbyć powrót dzieci do szkół lub przedszkoli".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: planujemy otwarcie żłobków i przedszkoli, by rodzice mogli wrócić do pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 07:46
- Chodzi o to, by umożliwić opiekę nad najmłodszymi dziećmi i aby rodzice, którzy z powodu opieki nad tymi małymi dziećmi dotąd przez kilka tygodni nie chodzili do pracy, mogli do pracy wrócić – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hennig-Kloska: potrzebujemy lepszej organizacji nauczania zdalnego

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 18:29
- Zdalne nauczanie mogłoby systematycznie wspierać uczniów. Zachęciłoby to do nauki również te dzieci, które wolą uczyć się w sposób elektroniczny - powiedziała w Polskim Radiu 24 Paulina Hennig-Kloska, poseł Nowoczesnej.
rozwiń zwiń