X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zaradkiewicz: dyskusja nad legitymacją sędziów jest zamknięta

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 08:04
- Uważam, że dyskusja nad legitymacją sędziów jest zamknięta i taka powinna pozostać - powiedział w wywiadzie dla "Sieci" wykonujący obowiązki I Prezesa Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz. Dodał, że w ostatnim czasie zapadły dwa orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które rozwiały w tym zakresie wszelkie wątpliwości.
Pełniący obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz
Pełniący obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

zaradkiewicz 1200 pap (1).jpg
"Wybory konieczne przed upływem kadencji". Zaradkiewicz przestrzega przed paraliżem państwa

Na uwagę, że zarzuca mu się, że nie powinien pełnić obowiązków I Prezesa Sądu Najwyższego z uwagi na rzekomą współpracę z politykami i brak niezależności, Zaradkiewicz stwierdził: "Gdyby zaistniały jakiekolwiek okoliczności wskazujące na nieprawidłowość, nieważność mojego powołania, to nigdy nie zgodziłbym się na realizację tego ustawowego zadania".

"Dyskusja nad legitymacją sędziów jest zamknięta"

Jak mówił, głównym zarzutem wobec niego jest to, że konstytucja nie przewiduje funkcji osoby wykonującej obowiązki I Prezesa SN. - Proszę jednak zwrócić uwagę, że ustawa zasadnicza nie przewiduje żadnego instytucjonalnego rozwiązania w przypadku gdyby - jak to się dzieje obecnie - doszło do zakończenia kadencji I Prezesa SN i niewyłonienia nowego. (...) W konsekwencji choćby dla zachowania ciągłości funkcjonowania Sądu Najwyższego konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego rozwiązania ustawowego na okres przejściowy - zaznaczył sędzia Zaradkiewicz.

Odniósł się też do wyborów nowego I Prezesa SN i zarzutów, że nie powinni w nich uczestniczyć sędziowie Izby Dyscyplinarnej oraz Skargi Nadzwyczajnej Spraw Publicznych. - Uważam, że dyskusja nad legitymacją sędziów jest zamknięta i taka powinna pozostać- stwierdził.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda o wyborze I prezesa SN: będę realizował swoje obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:31
Zamierzam przestrzegać obowiązującego prawa. Powierzę pełnienie obowiązków I prezesa Sądu Najwyższego jednemu z sędziów SN - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w środowej "Gazecie Polskiej". Wyjaśnił, że w określonych okolicznościach prawo nakłada ten obowiązek na prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twierdzenia o polexicie są po prostu zwykłym kłamstwem". Prezydent o orzeczeniu TK ws. uchwały SN

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 20:40
- Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące uchwały trzech połączonych izb SN w żaden sposób nie zagraża członkostwu Polski w Unii Europejskiej - stwierdził w czwartek prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń